Mohelnice na Czech Openu 2019!

Muži A
 Zveřejněno 17.08.2019 11:47

Vyvrcholením letní přípravy mužského A týmu byl turnaj Czech Open 2019. Tým bohatší o několik posil, které si za nás zahrají i v sezóně se vydal ve čtvrtek 8. srpna do Prahy. Mohelnice se pražského mezinárodního turnaje zúčastnila v kategorii Open. Skupinový los nám nadělil švédského soupeře Team Ponti, 1. FBK Eagles Orlovou a ukrajinský manšaft FBC Skala Melitopol.

Team Ponti 4:4

První zápas v základní části jsme odehráli těsně po příjezdu do Prahy, tedy ve čtvrtek dopoledne. V našem mužstvu nastoupili i dva junioři, kteří ještě nikdy za mužské Áčko nehráli. Jeden z nich, Matěj Bizek, ve svém prvním střídání v turnaji vsítil branku. Po krásné sehrávce se Sedmerou si Bizek našel prostor nad nohou švédského brankáře a s instinktem zabijáka zavěsil. K první trefě Matějovi gratulujeme! Ještě v první půli utkání se ale Teamu Ponti podařilo otočit zápas, když po sérii odrazů dvakrát doskákal míček do brány, 1:2. Ještě do přestávky ale natáhl Zach a z poloviny poslal míček za záda švédského góloše, kterému náš hrotový útočník parádně zastínil výhled. Osm vteřin do konce periody si ještě zahráli báčko na soupeřově polovině Šincl, Pudil a Novotný. První jmenovaný nakonec zvyšoval na 3:2. Těsně po pauze zvýšil Pudil a už se zdálo být po zápase. Jinak skvěle odehraný a odbojovaný zápas měl jen pár chybek. Dvě z nich soupeř potrestal a tři minuty do konce srovnal krok. V posledních chvílích špílu jsme se ještě mohli bát o výsledek, když jsme dvakrát špatně střídali a před Vorálkovou brankou to opravdu hořelo. Konečná remíza 4:4 je pro nás malinko nespravedlivá, odehráli jsme výborný zápas s minimem chyb, jež ale soupeř dokázal beze zbytku využít. Jirka Šincl, který dnes hrál jako nový kapitán Mohelnice tedy svůj tým dovedl k prvnímu bodu do tabulky na turnaji.

1. FBK Eagles Orlová 1:4

Ve druhém zápase v Praze jsme poprvé tuto sezónu ochutnali hořkost porážky. Orlová bude letos hrát Divizi E, tedy je to náš potenciálního soupeře v případném play up boji o Národní ligu. Eagles minulou sezónu ve své divizi byli druzí a jen těsně neprošli do Národní ligy. Soupeř z moravskoslezského kraje předváděl precizní systémovou symfonii, hrál dobře v obranné části a rychlými kontry decimoval naši obranu. Vinu na prohře měl i náš nesoustředěný výkon, kdy jsme na hru Orlů nedokázali včas zareagovat. Náš mladý tým zkrátka nezvládl konkurovat orlovské zkušenosti. Jedinou trefu za naše barvy zaznamenal mladý, pohledný, kapitán Jirka Šincl po nahrávce od taktéž mladého a pohledného Zacha. Prohra 1:4 nám tedy pomalu zavírala vyhlídky na první místo ve skupině.

FBC Skala Melitopol 2:0

Páteční část turnaje jsme otevřeli zápasem s více než zajímavým mužstvem z Ukrajiny. Tito kluci sem cestovali 64 hodin a rozhodně nám nechtěli zápas jenom tak pustit. My jsme však hned od startu vývoj celého klání kontrolovali a soupeři jsme nedovolili žádné větší akce. To, co přece jenom prošlo zlikvidoval Honza Vorálek svými přesnými zákroky. V čase 9:36 otevřel skóre Lukáš Zach, když po Šinclové asistenci v přesilovce prostřelil ukrajinského strážce svatyně. Do minuty už to bylo 2:0, a to, když si premiérovou branku v mohelnickém dresu připsal Adam Kupka za mohutného aplausu všech příznivců Mohelu v hale. Gratulace. Po zbytek střetnutí jsme už jen kontrolovali hru. Nutno dodat, že jsme mohli přidat ještě spoustu gólů, ovšem nevyvedlo se, což naštěstí ničemu nevadilo, protože konkurent ve skupině, Team Ponti ve stejný čas prohrál vysoko 3:0 s Orlovou. Tento výsledek nás o skóre vyhoupl na druhé místo ve skupině, které nám zaručovalo postup rovnou do šedesáti čtyř finále.

SB Nordea 3:0

Ještě v pátek jsme se utkali s finským týmem SB Nordea. První zápas play off nám nalosoval zrádnou halu na Hamru. Malé hřiště s unikátním povrchem dělalo ze zápasu tak trochu loterii. Nevyzpytatelný soupeř a nesnesitelné klima nám cestu za postupem taky neulehčili. S finským manšaftem jsme v první půli hráli vyrovnaně 0:0. To až ve druhé části se naši kluci rozstříleli. Dvě branky zaznamenal navrátilec do mohelnického dresu Mádr a jednu přidal Pudil. V kombinaci s dobrou hrou do obrany a mírnou odevzdaností soupeře jsme si pohodlně dokráčeli k postupu výhrou 3:0. No, a i tento zápas píše příběh. Mohelnický brankař Jakub Haltmar si v tomto utkání připsal první nulu za mohelnický A tým, čímž prolomil prokletí z minulé sezóny, kdy jako nováček v mužích dostal v každém špílu vždy alespoň jeden gól. Gratulujeme.

IBK HERE FOR BEER 2:5

Sobotní ráno nás hnalo až do Střešovic. Na hale Stodola, kde své domácí mače hraje právě Tatran Střešovice jsme se utkali s estonským soupeřem IBK HERE FOR BEER. Kluci z Estonska nám ukázali, že tu jen na pivo nejsou a předvedli skvělé flórko. V jedenácté minutě už vedli 2:0 a nám začínalo být pěkně horko. Svlažil nás až gól Jiříka Šincla, sníženo na 1:2. Jenže pak přišla černá šestiminutovka, během níž jsme třikrát inkasovali, 1:5. Pudil už jen kosmeticky upravil na 2:5 a my jsme mohli začít balit kufry. Tento zápas nebyl od nás to pravé, vyrobili jsme v něm spoustu chyb, které soupeř zkušeně trestal. Předvedený výkon byl průměrný, oponent ovšem zahrál výtečně. Prostě to nestačilo. Tímto zápasem jsme tedy vypadli z turnaje a končíme ve dva a třiceti finále. Škoda. Jak jsme ale později zjistili, čtyři plejeři ze soupeřova manšaftu si minulý rok zahráli za estonskou reprezentaci na MS v Praze a celý tým pravidelně nastupuje v estonské nejvyšší soutěži. Tato mezinárodní konfrontace byla přinejmenším zajímavá a přínosná. Má některý z našich florbalových štamgastů na estonskou reprezentaci? :D

I když jsme mohli nakouknout dále v pavouku turnaje, předváděli jsme uspokojivé výkony. Musíme tento turnaj hodnotit jako přípravný. Ukázal nám spoustu věcí, na nichž musíme zapracovat. Rozhodně tedy nemůžeme říct, že jsme neuspěli. Minimálně jsme si pobyt v Praze maximálně užili a utužili kolektiv do důležitějších bojů v sezóně. Jménem klubu FBC Mohelnice tedy děkujeme všem hráčům a celému realizačnímu týmu za vzornou reprezentaci klubu a města mezi Hanou a Jeseníky, města Mohelnice!