Mohelnice na Prague Games 2019 končí v osmifinále. Přemohl ji Tatran.

Junioři
 Zveřejněno 16.07.2019 17:26

Druhý prázdninový víkend patřil, jako již tradičně mezinárodnímu florbalovému turnaji Prague Games 2019. FBC Mohelnice v kategorii B18 do bojů vyslala výběrové mužstvo složené z hráčů Mohelnice, Uničova, Šternberka, Prostějova, Hattricku Brno, Kopřivnice a Vítkovic. Výběr do Prahy odcestoval ve středu ráno, aby se ubytoval a v odpoledních hodinách rozehrál první zápas.

Zurich United Grizzlies 3:2

První utkání jsme odehráli na hale Kotlářka. Okolní krásný sportovní areál jsme využili k rozcvičení hlavně kvůli nepříjemnému klimatu v hale. I výběr správné střídačky, na které trochu profukoval vítr našim hráčům pomohl s nevyzpytatelným švýcarským soupeřem. S ním jsme se prali už od samého začátku a v čase 4:07 zásluhou vítkovického Honzy Vojáčka jsme vedli. Švýcarům, známým svou strojově přesnou a stále stejnou hrou se proti nám nedařilo. Za první desetiminutovku si vytvořili pouze jednu šanci, kterou ale bohužel proměnili. Téměř po celou dobu první půle jsme drželi míček a kontrolovali hru. Odměnou nám bylo v čase 15:28 vedení 2:1, trefil se hattrický Kůra. Jenže pak jsme se začali bát o výsledek a nedokázali jsme udržet klid na hokejkách, což se vymstilo v čase 26:42, kdy Zurich srovnal. Pouhou minutu do konce naštěstí tři body zachraňovala spolupráce Vítkovice Hattrick, kdy Gryz poslal žabičku Goldovi a ten ze vzduchu zavěsil, 3:2 pro Mohelnici.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:3

Do druhého zápasu na stejné hale jsme vstoupili s respektem. Známější soupeř, kvalitnější florbal. Chodov na nás vlétl s hlubokým pressingem, jemuž se nám dařilo úspěšně čelit po celou první půli. To samé platilo i o naší hře dopředu, kdy si chodovská obrana poradila se všemi našimi kontry. Do druhé poloviny jsme nastoupili jako vyměnění. Začali jsme bláznit, dělat chyby a výsledek se brzy dostavil. Nepokrytý hráč na středu hřiště dorážel brankářem vyražený míček do mohelnické sítě. O pár minut později si vybral slabou chvíli náš gólman, kterému mezi rukou a tělem prosvištěla lehká dorážka, 2:0. Zmar dokonal 14 vteřin na to další chodovský forward, jenž si naběhl opět na střed hřiště a nechytatelně zakončil. Snížit stav se podařilo už jen Vojáčkovi, který z poloviny překvapil chodovského brankáře. Vyrovnaný zápas vinou našich chyb končí proto v náš neprospěch 1:3.

Lomma FBC 3:3

Poslední zápas ve skupině jsme odehráli ve čtvrtek v ranních hodinách na Podvinném Mlýně. Domácí aréna Sparty na nás dýchla neuvěřitelnou atmosférou. Ta byla i cítit, nebylo tu takové dusno jako na hale Kotlářka, kde jsme odehráli dva přechozí mače. Brzké vstávání zapříčinilo, že jsme hned ze začátku se švédským soupeřem prohrávali o dva góly. Tento stav však nevydržel dlouho, ještě do poločasu jsme díky Goldovi a Sedmerovi srovnali krok. Impulsem pro tým mělo být poločasové střídání brankářů. Severský soupeř i přes náš tlak a kombinace zahrozil znovu a po osobní chybě obránce si opět uzmul vedení zpět. Na druhé místo ve skupině nám stačila remíza, což si moc dobře uvědomoval Vojáček. Ten pět minut do konce špílu srovnal stav na 3:3. Bod z remízy jsme si zkušeně pohlídali a postoupili jsme ze skupiny C z druhého místa.

FBŠ SLAVIA Plzeň 2:0

Druhé místo nám zaručilo vyhnutí se zrádnému předkolu play off. Dalším plusem bylo téměř desetihodinové volno na regeneraci. To každý využil po svém, aby se připravil na večerní šestnáctifinále s Plzní. Proherce tohoto zápasu by nemusel smutnit, protože by pro něj turnaj nekončil. Pavouk play off B byl totiž pro slabší z šestnáctifinálových dvojic otevřen a v případě úspěchu zaručoval bronzové medaile. O tomhle jsme ale vůbec nepřemýšleli. Proti Plzni jsme nastoupili s jasnou taktikou a jasným cílem. Přesný systém naordinovaný naším trenérským štábem přinesl ovoce. Plzeňští se nedokázali ani jednou prosadit, zatímco mohelničtí si dokázali vytvořit množství příležitostí. Při jedné takové skóroval Vojáček. Pod tlakem vytvořenou hrubku soupeře využil také šternberský Kupka a zvýšil na 2:0. Plzeň už nedokázala nic vymyslet, a tak se Podvinný Mlýn otřásal v základech. To jsme totiž na oslavu v šatně pěli známou mohelnickou píseň vítězství.

Tatran Střešovice 0:3

Ranní osmifinále s vítězem KB ligy juniorů na Podvinném Mlýně, to měla být pro mohelnické výzva. Soupeř, který měl v týmu nejednoho reprezentanta, dokonce i juniorské mistry světa, přišel do haly s vidinou jasné výhry. Náš systém vytvořený na základě porady hráčů i trenérů však dělal Tatranu problémy. Střešovice hrály přesně to, co jsme čekali. Zavírali nás na dlouhé minuty v obranném pásmu a krosy otevíraly naši obranu. My jsme ale byli klidní, dobře jsme zastavovali soupeřovy nahrávky přes osu hřiště, a navíc se nám dařilo ohrožovat branku Lukáše Kříže, juniorského mistra světa. V čase 4:59 jsme ale udělali první chybu, když prošla nahrávka přes osu a Havlas se nemýlil, 0:1. Pak jsme bohužel dvakrát hloupě faulovali a byly z toho dvě přesilové hry pro soupeře. První z nich jsme úspěšně přežili, avšak druhá byla osudová. Čtyři vteřiny před sirénou oznamující polovinu utkání přišla finální nahrávka, kterou přesunující se Haltmar o setinu nestihl, 0:2. Ve druhé polovině jsme otevřeli hru a pokusili se srovnat, což výborně chytající Kříž nedovolil. V závěru jsme zkoušeli hru v šesti, kterou ale Tatran potrestal a do prázdné brány upravoval na 0:3. Výsledek sice mluví jasně, ale předvedený výkon z naší strany byl potěšující, bojovali jsme, zvučnějšího soupeře jsme se nezalekli a minimálně ho potrápili.

Tímto zápasem pro nás tedy turnaj končí. Ovšem těchto pět zápasů nás v naší florbalové cestě posunulo o velký krok dopředu. Děkujeme tedy všem hráčům ať už z Mohelnice nebo jiných klubů za vzornou reprezentaci našich barev a za účast na tomto letním turnaji. Všichni jsme si to užili!