Mohelnice podlehla Letce a v Poháru končí. Sezóna ale teprve začíná!

Muži A
 Zveřejněno 08.09.2019 14:14

Pří pátečním odpoledni se mohelnická hala Mlýnská proměnila v jednu velkou pevnost. Pevnost, kterou přijel dobýt vyzyvatel z Moravskoslezského kraje. Od osmi hodin večer se mohelnický mužský A tým v rámci 3. kola Poháru Českého florbalu utkal s FBC Letkou. Jak zápas se zajímavým soupeřem dopadl?

FBC Letka 3:9

Klub ze Štěpánkovic přicestoval do Mohelnice pouze s deseti hráči do pole, tedy s dvěma bojeschopnými lajnami. Mohelnický trenér Áčka společně s jeho realizačním týmem nachystal na utkání plné tři lajny a jednoho náhradníka, tedy šestnáct špílerů. Předzápasová porada proto našim klukům dala za úkol udržet tempo střídání, točit formace co nejrychleji. Krátké intervaly měly udržet všechny naše hráče v zápřahu a unavit soupeře vražedným tempem hry. Tomu všemu mělo pomoct i pro naše kluky připravené občerstvení v podobě čerstvého ovoce, čokolády a iontových nápojů. Naše hrdiny hnala dopředu i Vaše podpora v hledišti, atmosféra byla po celou dobu utkání famózní a neuvěřitelná. Počet diváků se vyšplhal na krásných 98, děkujeme!

Už od úvodního buly bylo jasné, že Letka nehraje Národní ligu jen tak. První minuty jasně ukázali, jak vysoká je herní, ale i fyzická kvalita a připravenost tohoto celku. Letka na nás doslova vlétla! V čase 1:29 mohelnický brankář lovil míček ze sítě poprvé, a to, když po chybě v obraně musel vyjet proti střelci, aby zmenšil úhel, a pak se nestihl vrátit ke své levé tyči. Zajímavostí je, že odrazem o nohu našeho gólmana vsítil první trefu mače olomoucký odchovanec Vojtěch Blana, tedy náš dlouholetý soupeř v krajských soutěžích. Druhá branka přišla až za deset minut po krosové nahrávce, zakončující soupeř už měl práci lehkou, zívala na něj odkrytá brána. Potom naštěstí zafungovaly zkušenosti. Mohelnický florbalový štamgasta David Nejezchleba pálil přesně a zvednul ze sedaček celou halu, 1:2. Tento stav vydržel až do sirény, která ukončila tuto oťukávací třetinu, v níž jsme rozhodně nebyli horším týmem. Mnohokrát jsme dokázali točit soupeře v útočné třetině, ale chybělo nám štěstíčko, když jsme několikrát orazítkovali tyč, vstřelili sporný gól, který rozhodčí neuznal, nebo spálili jasné šance. Škoda.

Do druhé periody jsme toho chtěli mnoho zlepšit, zkusit více přistupovat k hráčů či zjednodušit hru. Místo toho však přišla černá chvilka. Během šesti minut jsme po našich hrubkách třikrát inkasovali, což nás v konečném důsledku stálo zápas. Pak události nabraly rychlý spád a začali jsme stále více chybovat. Následné proházení sestavy zastavilo gólový nášup, ovšem stále jsme se nemohli prosadit. Za brankářem Letky to zvonilo jako na mohelnické věži a naši kluci byli stále více deprimovaní. Bušili jsme do soupeře, který chtěl spíše kontrolovat náskok, ale bohužel jsme stále neproměňovali jasné příležitosti. Navíc přišel další neuznaný gól. Mohelnický spasitel Dejv Nejezchleba ale v čase 35:58 vykřesal naději, 2:5. Jenže, další nedůslednost a dvanáct vteřin před sirénou jsme znovu smutnili, 2:6.

Mezitřetinová porada v našem táboře měla jasné motto: Není nač čekat. Svěřenci trenéra Dokoupila dostali jasné pokyny: napadat soupeřovu rozehrávku co nejvýše a zasypat gólmana hostí pomyslnými granáty. Čtyři góly totiž během dvaceti minut nejsou žádný problém! Za bouřlivé podpory diváků jsme vlétli na hřiště a snažili jsme se srovnat krok. Místo toho opět přišly naše minely zřejmě způsobené otevřenější hrou, velkým emočním zapálením do mače a enormní touhou po vítězství. Letka ještě přidala další dva góly. Weiss potom sice snížil, jenže poslední slovo měli hosté, na konečných 3:9 zvyšoval Lokša.

Prohrou v tomto utkání pro nás letošní Pohár končí a my se můžeme plně soustředit na ligovou soutěž, Divizi. Pohár společně s Czech Openem jsme brali spíše jako předsezónní přípravu, což obě tyto prestižní akce splnily dokonale. Odehráli jsme spoustu kvalitních zápasů, včetně dvou na Mlýnské, které byly určitě dobrou pozvánkou na další zápasy. Další domácí odehrajeme hned příští týden, v neděli 15. září, kdy vyzveme v rámci 2. kola Divize D v 17:00 Okříšky.