Mohelnice ubránila domácí vlajkovou loď před nájezdem Pirátů z Chrudimi!

Muži A
 Zveřejněno 25.12.2019 18:27

Poslední soutěžní zápas v roce 2019 se na mohelnické palubovce odehrál v neděli od 18:00. Domácí FBC hostilo předposlední Chrudim. Jak utkání lídra s outsiderem dopadlo? Měl špíl jasný průběh nebo Piráti z Chrudimi překvapili?

FBK Piráti Sokol Chrudim 9:3

Celých 79 diváků vidělo na Mlýnské vcelku jednostranný zápas. Hostující tým se zezačátku sice prezentoval otevřenou hrou, v polovině první periody ale zakotvil před vlastní svatyní a nutil mohelnické bušit do zdi. Piráti zkrátka zalezli do podpalubí a nutili mohelnické dobývat jejich pozice. Po našich chybách se potom Sokol dostával do nebezpečných výpadů, které zaváněly průšvihem. Už v čase 4:01 se po brilantní práci před bránou trefil Adam Soural. Hráč, který ještě pět hodin před špílem nevěděl, zda do něj vůbec zasáhne, či jen zůstane na lavici náhradníků, svou šanci zužitkoval. Záhy přidali golasa Sedmera a Zach a bylo to 3:0. Piráti si také udělali radost a uloupili první branku, 3:1. Do přestávky zvyšoval po Dokoupilově asistenci Navrátil a rázem jsme vedli 4:1. Mohelnice, která v útočném pásmu dobře kombinovala a tvořila si pěkné šance, byla odměněna inkasovaným gólem. V čase 27:18 se trefil chrudimský Svratecký a Piráti přitopili pod kotel. Vše umocnilo dvojité vyloučení a následné minutové oslabení 5 na 3. To jsme se štěstím a s pomocí brankové konstrukce ubránili a pak přidali další trefy. Šalda a Pudil se postarali o zvýšení stavu na bezpečných 6:2. Hostující tým ještě zdramatizoval stav, ale pomyslné tři hřebíčky zasadili ve třetí periodě Pudil, Soural a Nejezchleba. Z pohodového, vánočně laděného špílenzí tedy bereme za výhru 9:3 tři body. Stále ovšem platí, že máme obrovské problémy s produktivitou. Ve druhé a třetí třetině jsme mohli vsítit jednou tolik gólů. Na tento problém je třeba se zaměřit v následujících tréninkových jednotkách. Předtím nás ale čeká zasloužená vánoční pohoda.

Poslední domácí zápas v základní části odehrajeme 2. února. Bližší info již brzy. Všechny Vás zveme!