Logo klubu
Skip to content

Mohelnická účast na Hummel Open Game končí zlatem!


 FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 07.07.2019 17:05

Poslední červnový týden se nesl ve znamení seniorského Hummel Open Game. Tohoto brněnského mezinárodního turnaje se zúčastnily i dva týmy s mohelnickou stopou. V amatérské kategorii to byl tým SBK Kobry a v kategorii Pro mužstvo IBK Aces.

SBK Kobry složené z hráčů mužského B týmu v základní skupině „F“ úspěšné nebyly. Série proher s celky Bejvávalo (letošní vicemistr kategorie), Zvadlý listy Kladno, Flamingos Brno a Ham&Axe pro Kobry znamenalo účast v předkole play off. Do vyzařovacích bojů los Kobrám přiřkl tým FBC Čůčo, který mohelnickým hráčům nebyl překážkou, jasný postup 13:3. V šestnáctifinále cesta našeho mužstva turnajem bohužel skončila. Těsná prohra 4:5 se Shooters Beta znamenala pro Kobry cestu domů. Na turnaji ale výběr předvedl spoustu pohledných akcí a za své brněnské vystoupení se stydět nemusí.

Výběrové mužstvo IBK Aces už čistě mohelnické nebylo. V kádru kapitána Pudila se krom mohelnických barev objevovaly i barvy uničovské, hranické, olomoucké a šternberské. Základní skupina „D“ Esům přichystala Orly Bořitov, s kterými si poradila 11:0, IBK Pořád Málo, s nimiž si kluci připsali výhru 3:1 a FBC Tornados Hradec Králové, na které nestačili v poměru 0:1. Postup do play off z druhého místa znamenal sobotní osmifinále proti IBK Falcons. Nevyzpytatelný soupeř se umístil na třetím místě ve své skupině a Esům nadělal pořádné problémy. Když se v čase 15:53 stav přehoupl na 1:4 pro Falcons, začínalo to s našimi chlapci vypadat bledě. Mužstvo ale ukázalo obrovskou sílu, dokázalo se uklidnit a srovnat stav. Poslední minuty již jasně patřili našim, chybělo jen málo a zápas mohl být rozhodnut v základní hrací době. Nestalo se tak a přišly na řadu nájezdy. Zach ani Šincl neproměnili, ovšem Pudil byl úspěšný. Soupeř si ani s jedním svým nájezdem neporadil, a proto Aces postoupili do nedělního čtvrtfinále. Stejné hřiště, jen o 12 hodin později. Stejný průběh, jen jiný soupeř. Do poslední minuty jsme drželi jednogólový náskok, bohužel Tatran selection ho dokázal smazat a přišly na řadu opět nájezdy. I tentokrát jsme byli úspěšní, a po výhře 3:2 po nájezdech postupujeme do semifinále. Přesun na jinou halu, soupeř, s kterým jsme prohráli v základní skupině. Unavený výběr, kterému se nevyhnula zranění, v některých chvílích hrál jen v 8 hráčích do pole, když si hokejku musel vzít i jeden z brankářů. Bohatší o zkušenosti z bojů ve skupině jsme od samého začátku věděli, co chceme proti Hradci hrát, což nám záhy vyneslo tříbrankové vedení. Skóre přetahované, v jejímž konci nám už docházely síly, se zastavilo na stavu 6:6. A opět naše oblíbená disciplína, nájezdy. Třetí loterie v tak krátkém čase vyzněla opět pro nás, a tak jsme mohli slavit postup do finále. Atmosféra finálového utkání, hymny, line-upy, to vše si užívali hráči IBK Aces. Soupeřem nám měl být tým The Pisstols, ve kterém hrál i mohelnický odchovanec Michal Šmíd, o to byl zápas peprnější. Opatrná první polovina s výsledkem 1:0 naznačovala nájezdy i tentokrát. Kluci však nenechali nic náhodě a po výhře 4:0 mohou slavit zlatou medaili z Hummel Open Game 2019 v kategorii Pro!

Hodnocení turnaje ze strany mohelnického florbalu tedy musí býti pozitivní. Kobry srdnatě bojovaly v play off, Aces svou kategorii ovládli. Mohelnice proto všem hráčům gratuluje a děkuje za vzornou reprezentaci klubu.

Galerii z finálového zápasu si můžete prohlédnout zde: https://www.opengame.cz/galerie/galerie-dospeli/ibk-aces-the-pisstols.html


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři