Mohelnický A tým veze z Kostelce na Hané 3 body a stále vede Regionální ligu mužů

Muži A
 Zveřejněno 04.11.2018 20:49

V sobotu 3. listopadu odcestoval mohelnický mužský A tým do Kostelce na Hané, kde sehrál další dva zápasy Regionální ligy mužů, a to proti Přerovu B a Českému Těšínu. Ze dvou utkání chlapi získali 3 body a stále zůstávají v čele tabulky!

FBC Piranha Přerov B 7:3

V prvním zápase se nám nedařilo. Přehrávali jsme akce, chtěli jsme „hrát do kuchyně“, a tak jsme dovolili papírově slabšímu soupeři odskočit do dvoubrankového vedení. V polovině druhé třetiny se však mohelnickému trojlístku Filip Sedmera, Tomáš Pudil a Karel Brulík podařilo otočit zápas v náš prospěch. Tyto góly padly z jednoduchých akcí, o které jsme se na popud coache Tomáše Dokoupila po analýze soupeře snažili od druhé periody. Třetí třetina byla už jasně v naší režii, když po dvou gólech Šincla a dvou trefách Sedmery svítil na světelné tabuli výsledek 7:2 v náš prospěch. Celkově moc nezaměstnaný mohelnický gólman se mohl probudil z polospánku alespoň trestným střílením, které však přerovský exekutor poslal jen do boční síťky. Brankou do naší sítě těsně před koncem zápasu soupeř už jen zkorigoval výsledek na konečných 7:3. Po výhře si tedy připisujeme 3 body.

FBC VÁLEC ČESKÝ TĚŠÍN 3:4

V druhém zápase nás čekal daleko složitější soupeř, a to tým z dalekého Českého Těšína. Čekali jsme vyhrocené utkání plné tvrdých soubojů na hranici pravidel, což se také vyplnilo. Hra soupeře přesně odpovídala jeho názvu – VÁLEC. Naše pokusy o kombinaci se tak nesetkávaly s úspěchem, neboť těšínští všechny souboje tvrdě dohrávali. Potřebovali jsme tedy stejně jako v prvním zápase hrát jednoduše, což se nám nedařilo, a tak jsme s méně florbalovým soupeřem po trefě Tomáše Novotného hráli na konci první třetiny smírně, 1:1. V druhé třetině se trefil Jirka Šincl a poslal mohelnické do vedení 2:1, ovšem záhy na to přišla „černá“ dvouminutovka, ve které jsme inkasovali hned dvakrát. Po druhé periodě jsme tedy ztráceli jednu branku. O přestávce mezi třetinami jsme od trenérského týmu dostali již několikrát opakovaný, teď už opravdu zdůrazněný pokyn: „zjednodušit hru“. Převést pokyny do reality je někdy velice těžké a dnes tomu nebylo jinak, takže jsme stále zbytečně přehrávali akce a výsledkem byl po osobní chybě další gól do naší sítě. Těsně před koncem ještě snížil Sedmera, ale to bylo i přes obrovský tlak, nutno dodat, že po celou dobu utkání, vše. Konečný výsledek 3:4 pro nás znamená první prohru v sezóně, i přes kterou stále zůstáváme v čele tabulky soutěže s 13 body.