Logo klubu
Skip to content

Ohlédnutí za lednem: Mohelničtí florbalisté začátek roku zvládli i s účastí na Prague floorball cupu!


 FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 04.02.2019 20:21

V lednu naše 4 nejstarší kategorie odehrály celkově 10 zápasů s celkovou bilancí 6 výher, 2 proher a 2 remíz. Nejúspěšnější kategorií byli dorostenci, kteří si v tomto měsíci udrželi stoprocentní bilanci, tedy že ze dvou zápasů vytěžili maximum, 6 bodů.

Muži A v lednu odehráli čtyři zápasy, z nichž vyválčili 9 bodů, když se nejprve střetli ve Smilovicích s domácími SK Domaslavicemi, které dokázali porazit těsně 7:6, a potom, v tentýž den, se chlapi utkali s rezervou Rožnova pod Radhoštěm, již přehráli v poměru 3:2. Ze Smilovic tedy chlapi vezli 6 bodů. Druhý hrací víkend pro naše muže znamenal cestu do Přerova, kde se střetli s vedoucím týmem celé soutěže, Třincem. Jediné zaváhání A týmu v tomto měsíci bylo právě v tomto utkání, kdy jsme soupeři z mnohem většího města podlehli 2:6. Druhý zápas v tento den, a to proti FBS Olomouc B, byl již jasnou záležitostí. Výhra našich 14:3 znamenala 3 body do tabulky. Celkově tedy chlapi A za leden zapisují 9 bodů do tabulky Regionální ligy mužů, kde se nachází na 3. místě hned za Domaslavicemi. Podaří se našim vyhoupnout v tabulce ještě výš? To se brzy dozvíme. Buďte u toho s námi!

Rezerva pod taktovkou Tomáše Berky se v lednu vydala do Šumperka, kde se střetla s Jamajkou Kojetín, se kterou po strhujícím závěru dokázala srovnal krok a ze zápasu bere za remízu 4:4 bod. Druhé utkání už bylo o poznání jednodušší, když naše Béčko dokázalo vyzyvatele, FBS Olomouc C, porazit 10:4 a připsat si 3 body do tabulky soutěže, kde se chlapi nachází na posledním místě, ovšem k nesestupovým pozicím jsou na dostřel. Jak se tým porve se složitou skutečností, že už mu nezbývá moc zápasů na záchranu Olomoucké ligy mužů? To se dozvíme v následujících měsících. Pozitivem ovšem zůstává, že rezerva poprvé od začátku sezóny za celý měsíc nezaznamenala porážku.

Leden pro kategorii juniorů, kterou stejně jako muže A vede Tomáš Dokoupil, znamenal dohrávky přeložených zápasů. Juniorský manšaft se nejprve vydal do Kopřivnice, odkud ze souboje s domácími Vikingy dovezli za remízu 4:4 jeden bod. Druhý výlet juniory zavedl až do dalekého Havířova, kde ale po nekoncentrovaném výkonu museli nad domácím Slovanem sklopit hlavu a přijmout porážku 2:6. Celkově se tedy juniorka v 2. lize juniorů nachází ve středu tabulky, a ještě zabojuje o přední vody soutěže. Jak se jí to podaří se dozvíme v následujících týdnech, kdy mají junioři opravdu na pilno.

V prvním letošním špílku se naši dorostenci střetli s nevyzpytatelnými Hranicemi, které po tuhém boji dokázali udolat 3:1. Druhým utkáním v Libině byl souboj s družstvem z opačného konce tabulky, Droždínem, s nímž si dorostenci poradili hladce 11:1. Jsou to právě oni, kteří se po těchto dvou zvládnutých zápasech drží na popředí tabulky 2. ligy dorostenců a brousí si zuby na další soupeře. Na kom dalším si kluci a holka smlsnou se dozvíme v následujících dnech, týdnech a měsících, ve kterých celá soutěž vyvrcholí.

Zajímavostí celého měsíce byla účast našich mládežnických kategorií na mezinárodním turnaji Prague Floorball cupu, kde naši nejmenší nabrali nové zkušenosti, reprezentovali klub a hlavně si celou akci náramně užili, za což děkujeme pořadatelům, soupeřům a celému mohelnickému realizačnímu týmu, který s našimi elévky a mladšími žáky do Prahy odcestoval a staral se o jejich komfort.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři