Mohelničtí muži se v Poháru ČP letos poprvé představili v domácí hale

Muži A
 Zveřejněno 29.09.2018 12:36

Start nové florbalové sezóny je každoročně předznamenán pohárovou soutěží, která nese přívlastek hlavního partnera – Pohár České pojišťovny. Mohelničtí muži se v letošním ročníku probojovali do 3. kola.

V základní skupině, která se odehrála v Třebíči turnajovým způsobem, se florbalisté střetli postupně se 4 celky. Úvodního soupeře FBK Atlas Blansko porazili nejtěsnějším rozdílem 8:7, Havlíčkův Brod Erupting Dragons naopak vysoko 21:3. V třetím střetnutí si Mohelnice pohodlně poradila s regionálním rivalem FBS Olomouc 9:2, avšak bitvu o prvenství ve skupině s domácími Snipers Třebíč nakonec v samotném závěru ztratila v poměru 6:8. To ve skupině M znamenalo druhé místo a výhodu domácího hřiště do dalších bojů.

2. kolo vs. FBC Peaksport Litomyšl 7:5

Následující kolo se uskutečnilo v pátek 31. srpna v Městské sportovní hale Mlýnská. Do našeho města zavítal divizní celek FBC Peaksport Litomyšl, který v rámci základní pohárové skupiny L obsadil rovněž druhé místo

Od úvodního buly bylo jasné, že 104 diváků, kteří svůj páteční večer přišli strávit na Mlýnskou, uvidí kvalitní florbal. Ochozy zaplněné převážně příznivci domácího výběru hnaly hráče kupředu a již v páté minutě se jim úvodní brankou odměnil domácí kapitán Tomáš Pudil. Peaksport však dokázal před koncem seznamovací třetiny vyrovnat.

Druhé dějství rozhodlo o výsledku utkání, mohelničtí florbalisté zaznamenali celkem 5 přesných zásahů – dvakrát z hole Jiřího Šincla, znovu se trefil Tomáš Pudil a pozadu nezůstali ani mladí junioři Filip Heller a Adam Navrátil. Soupeř kontroval pouze jedinou brankou, do šaten se tak odcházelo za nadějného stavu 6:2 pro domácí.

V poslední části litomyšlští přece jen zařadili další rychlostní stupeň a zkušenosti z vyšší ligy. To se okamžitě projevilo, dvakrát skórovali a znavené domácí borce mačkali jako citron. Snahu hostů dorovnat mohl zmrazit Filip Sedmera, ten při nařízeném trestném střílení trefil pouze tyč. Dobře zformovaná obrana v čele s jistým brankářem Jakubem Haltmarem nedovolila hostujícím zvrátit vývoj utkání. Při riskantní hře Východočechů bez gólmana vystihl rozehrávku Adam Navrátil a s instinktem zabijáka zakončil. Litomyšl už jen korigovala na 7:5, což znamenalo pro domácí klub postup do dalšího kola.

3. kolo vs. FBC Hradec Králové 5:6 pp

Palubovka na Mlýnské ani nestihla vychladnout a hned následující pátek 7. září hostila také 3. kolo, ve kterém se domácímu klubu postavil FBC Hradec Králové. Ochozy se zaplnily parádní návštěvou – 173 diváky, kteří vytvořili v hale bouřlivé prostředí.

První momenty ukázaly, že na Mlýnskou zavítal kvalitní soupeř, Hradec pevně zavřel domácí hráče na jejich polovině. Po chvíli se však Mohelnice osvobodila a hned první střelou na hradeckou bránu skóroval Filip Heller. Radost místních fandů netrvala dlouho, po hrubé chybě domácí obrany hosté srovnali krok. Hradec byl aktivnějším týmem, po sérii vyloučení na obou stranách se na konci třetiny ujal vedení.

Druhá část začala přesně obráceně. Mohelničtí hráči jako vyměnění dobývali branku soupeře, po 4 minutách hry nicméně zase udeřil Hradec, ze samostatné akce zvýšil na 3:1. Bezprostředně po buly se však opět ohlásil mladý bombarďák Filip Heller a snížil na rozdíl jediného gólu. Druhou třetinu byli právě domácí týmem, který tvořil hru a měl více šancí, dalším přesným zásahem to potvrdil Jiří Šincl. Do přestávky hosté pouze jednou snížili. V posledním dějství se trefami Jiřího Nitky a Michala Vaňka ujala Mohelnice vedení, soupeř ale dokázal odpovědět. Minutu před koncem za vyrovnaného stavu Adam Navrátil obdržel zbytečné vyloučení za zdržování hry. Hostující borci v přesilovce tlačili a domácí odolávali, nicméně v poslední sekundě hrací doby si vykoledoval další menší trest Jiří Šincl. Do prodloužení si tak Mohelnice přinesla oslabení pět na tři, kterému přesně minutu vzdorovala. Hradec senzaci nepřipustil a zakončením do poloprázdné brány utkání definitivně rozhodl – 5:6pp.

Mohelničtí borci tak pro letošek v Poháru končí, zápasy s kvalitními soupeři z vyšších soutěží však byly velkou zkušeností a příslibem pro mohelnický florbal do budoucna. Děkujeme vedení města Mohelnice za podporu a rekonstrukci haly na Mlýnské, bez které by nikdy nebylo možné takové zápasy odehrát na domácí půdě.

Největší ocenění patří divákům, ti byli díky skvělé atmosféře pomyslným 6. hráčem na hřišti v týmu domácích. DÍKY! # Společně bojujeme, společně vítězíme!