Muži domácí vody před Hrochy ubránili, připisují tři body!

Muži A
 Zveřejněno 29.10.2019 23:46

Sobotní večer na Mlýnské nabídnul souboj zatím neporažené Mohelnice se Žďárem, který se pohybuje v nižších patrech Divize D. Hroši ze Žďáru ještě minulý rok lítali na palubovkách Národní ligy, ovšem po pádu do nižší soutěže nemohou myslet na návrat mezi smetánku třetí nejvyšší soutěže v ČR. Se třemi body jsou totiž v lize desátí.

Hippos Žďár nad Sázavou 8:7

Mohelnická hala plná skvěle fandících příznivců florbalu mohla v sobotu večer vidět napínavý souboj. První třetina vyzněla lépe pro hosty, a to, když po bídném výkonu našich svítilo na světelné tabuli skóre 2:5. V první periodě se totiž za Mohelnici trefili jen Pudil a Nejezchleba. Žďár překonával naši obranu s notnou dávkou štěstí, ale dařilo se mu to i kvůli našim chybám ve vlastní polovině. Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný manšaft. Stále sice Mohelnice nehrála to, na co jsou její pravidelní diváci zvyklí, naštěstí však mužstvo v modrých dresech dostalo zápas pod kontrolu. Když první lajna třikrát připisovala kanadské body, bylo to 5:5. Vypíchnout je třeba třetí gól našich, který nesl podtitul extraliga, jelikož jsme prosvištěli od naší brány přes obranu Hrochů až do svatyně na první dotek. Ani střílející Šalda na zakončení do horního růžku nepotřeboval druhý kontakt s kuličkou. V posledním dějství jsme dlouho dobu kontrolovali míček, bohužel bez gólového vyjádření. Když jsme náhle v polovině třetiny napálili hostům tři góly, zdálo se být po zápase. Naše rozjivenost, nezkušenost, snad i tíha okamžiku ale způsobily, že jsme o nabyté vedení málem přišli. Stupňující se chyby v obraně se naštěstí podařilo zkrotit na takovou míru, že soupeř zvládl jen snížit na rozdíl jediného gólu, a i přes závěrečný tlak již dále neskórovat. Utkání tedy končí výhrou Mohelnice. Ubojované tři body nás osamostatňují na čele Divize D, druhé Brno má ale zápas k dobru. O průběžném lídrovi se však rozhodne již příští týden, kdy se Áčko utká právě s Hornety z Brna doma na Mlýnské. Těšíme se na vás v neděli od 17:30 na mohelnickém ochozu.