Muži poráží Jihlavu i Okříšky a v Divizi D jsou třetí!

Muži A
 Zveřejněno 17.09.2019 22:47

Historicky první divizní víkend zavedl mohelnické mužské Áčko do daleké Jihlavy, a potom nás vody Divize zavály až domů, na Mlýnskou. Nabitý víkend, zvláště pak pro juniory hrající za muže, kteří měli na programu ještě zápas ve své juniorské lize, jsme zvládli téměř bez ztráty kytičky. Sobotní zápas s SK Jihlavou nabídl obrovské drama, zatímco nedělní mač s Okříšky byl více jednostranný, ovšem výsledek tomu nenapovídá.

SK Jihlava 7:6 PP

První mohelnický zápas v Divizi? To není sen, to je skutečnost. Někteří hráči na hřišti však místy zůstávali v ráji snů, nebo snad ještě v autě? Dvou set kilometrová cesta nás zmohla, ovšem juniorské sedmero a kapitán Jirka Šincl měli v autě stráveno téměř dvakrát tolik. To byl ten již zmíněný juniorský mač v Kopřivnici (více v samostatném článku). Do jihlavského utkání vstoupil lépe domácí celek, a to, když po naší chybě v obraně překonali našeho goaliho. Trvalo to přesně deset vteřin, než Lukes Zachů dokázal srovnat. A takto jsme se se soupeřem přetahovali přesně polovinu zápasu, naši kluci předváděli nejistý výkon plný chyb a kiksů, ovšem i plný pohledných akcí. Míčky nám odskakovaly, s Jihlavou jsme si vyměňovali jednobrankové vedení. Za stavu 4:4 však mohelnické mužstvo probudil z mírné letargie náš góloš Jakub Haltmar, který slovy zapisovatele: „Předvedl neskutečný zákrok, kterým zachránil tým.“ Po spasení mohelnické kůže jsme se zvedli a byli jsme na klouzavé palubovce jihlavské haly lepším týmem. Zásluhou Sedmery a Šincla jsme vysočinskému klubu odskočili na 2 góly. Pak ale Jihlava zahájila stíhací jízdu, již dovršila přesně minutu před koncem základní hrací doby. Po brutální minele v našich defenzivních řadách si ostrostřelec Beránek s míčkem poradil, 6:6. I přes urputnou snahu jsme balónek do branky za minutu nedotlačili a následovalo prodloužení, pětiminutová rychlá smrt, zlatý gól. V prodloužení jsme byli aktivnější, což se projevilo v čase 63:16, kdy po florbalovém ping pongu Sedmera se Šinclem dopravili kuličku do sítě a mohlo se začít slavit, dva body za výhru v prodloužení vezeme my! Anketa hrdina utkání však stále zůstává nerozlousknuta. Byl to Haltmar díky famóznímu zákroku, Jirka Šincl se svým akrobatickým rozhodujícím gólem, Filip Sedmera se dvěma góly a dvěma nahrávkami, nebo jiný užitečný špíler? Pořadatelé se tentokrát rozhodli právě pro Filipa Sedmeru, a tak si náš mladý talentovaný junior odnáší deštník, který mu je upomínkou na první divizní mač v kariéře. Do mohelnických análů se tak zapisuje první výhra v divizi, bohužel jen za dva body.

Komentář mohelnického trenéra A týmu Tomáše Dokoupila bezprostředně po utkání:

„Mezi nejsilnější zážitek dnes patří šílený tankodrom Brno-Praha, plná hala skvělých diváků a běhavý soupeř. My jsme do toho dali vše, hráli, hráli a v prodloužení zaslouženě vyhráli. Tři body si necháváme na zítra-budou totiž DOMA. Díky soupeři i rozhodčím.“

PSKC Okříšky-MoBu 6:5

Dějištěm druhého víkendového utkání se stala naše domácí hala Mlýnská. V neděli od pěti hodin jsme hostili nevyzpytatelného soupeře, Okříšky. Předzápasové prognózy napověděly, že náš oponent se bude prezentovat velmi běhavým florbalem, jak pravý klasik: „Nahoru a dolů.“ Předpověď se vyplnila tak z poloviny. Okříšky sázely na rychlé breaky, ovšem dokázaly zahrozit i z postupného útoku. Každé z našich pětek se něco nedařilo, hledali jsme se. Problémy v rozehrávce, překombinování šancí, chyby v systému, či odskakování míčku od čepele, to všechno musel řešit trenér Dokoupil a jeho realizační tým. Nejdříve se zdálo, že se zápas bude vyvíjet jasně, za stavu 3:0 to vypadalo na debakl pro hosty. Pak se ale tým z dalekého městysu vzchopil a my se až do posledních minut báli o výsledek. Když v čase 53:24 hostující Kotačka z nájezdu snížil na 5:6, začalo být všem mohelnickým příznivcům pěkně horko. Naštěstí ani následná hra bez brankáře Okříškům nepomohla, a tak si připisujeme první výhru za plný počet bodů v sezóně.

„Včera jsme v Jihlavě slíbili 3 domácí body. To jsme nakonec splnili, avšak zápas jsme si zbytečně zkomplikovali neproměňováním gólovek. Příště budeme lepší. Děkujeme soupeři a rozhodčím za zápas.“

Po prvních dvou kolech máme z šesti možných bodů pět a usazujeme se na třetí pozici v tabulce soutěže. Kluky tak chválíme. Tento týden má Áčko volno, někteří hráči pojedou vypomoct B týmu do Kostelce. Na další porci divizního florbalu se tak můžeme těšit až za dva týdny, tedy 28. 9., kdy se Mohelnice vydá do Letohradu. Na další zajímavá utkání si tak musíme počkat, ovšem preventivně držet Mohelnickým palce můžete již teď!