Muži v Divizi přicházejí o žlutý trikot. Po dobrých výkonech berou z víkendu jen tři body a na Hornety ztrácí jedinu kuličku.

Muži A
 Zveřejněno 03.02.2020 21:25

První únorový víkend měl o konečném pořadí našeho mužstva v Divizi D hodně napovědět. V sobotu nás čekal přímý souboj o čelo soutěže s Hornets Brno. V neděli jsme pak v posledním domácím zápase vyzvali Dačice. Oponent z Brna v neděli hrál na půdě silné Litomyšle. Jak to nakonec dopadlo?

Hornets Brno ZŠ Horní 3:4pn

V sobotu hala Tatran Bohunice viděla výtečný mač. V prostorách házenkářské svatyně se odehrálo asi to nejlepší, co mohla v této sezóně Divize D nabídnout. Kvalitní špíl plný soubojů, kombinací a příběhů přišlo zhlédnout 85 diváků. Utkání započalo lépe pro domácí. Po dvou chybách našich jsme prohrávali a začalo to s námi jít z kopce. Uklidnění v podobě citlivého zásahu našeho coache nám však opět dodalo vítr do plachet. Ještě v první třetině srovnal Nejezchleba, který vyslal zátah z půlky. Ten proletěl kolem bezmocného Králíka, jemuž fantasticky zastínil výhled jeden z mohelnických forwardů. Po první třetině nastoupilo na palubovku úplně jiné mužstvo. V šatně jsme si předali několik taktických pokynů a světe div se, my jsme je začali do puntíku plnit. Zjednodušení hry, střelba či přesné pokyny v obranné fázi však ovoce nepřinesly, teda alespoň ne ve druhé periodě. Naopak, po kiksu a krosové nahrávce vyzrál na Haltmara Havel, 1:3. Kluci z Hané si byli vědomi, že dnes musí z mače získat alespoň bod, aby měli osud pořadí Divize ve svých rukou, a tak do třetí třetiny nastoupili ještě více nabuzeni. Bombardovali goaliho domácích jedním projektilem za druhým. V čase 46:15 nahodil na kasu Špička, tečoval Heidenreich a bylo sníženo. Dvě minuty na to doslova dotlačil míček do brány Sedmera. Nejlépe se zorientoval v předbrankové mele a zametl kotouč za Králíka, 3:3. Vyrovnaný stav zajišťoval Mohelnici tolik potřebný bod. Ten byl ještě ohrožen dvouminutovým oslabením, ale i to jsme zásluhou pevné obrany v čele s Haltmarem zvládli. Dvacet vteřin do konce základní hrací doby jsme navíc nastřelili z vyložené šance tyč. A tak mohlo začít prodloužení. Hned v úvodu jsme opět mohli rozhodnout, ale florbalový Bůh nám nepřál, další branková konstrukce. Příběh dnešního špílu tedy došel až do nájezdů. V těch si lépe poradili Brňáci a bylo jasno, bonusový bod zůstává u Hornetů. To Mohelnici ale tolik nevadilo, protože mělo po mači s Brnem stejně bodů jako soupeř, ale lepší vzájemný zápas. Divizní žlutý trikot je proto stále v Mohelu.

Hodnocená trenéra Mohelnice Tomáše Dokoupila:

„Vyrovnaný a kvalitní zápas z obou stran, takových jsme letos bohužel moc neodehráli. Je třeba zmínit skvělý týmový výkon a famózní zákroky Haltmara, který nám dnes získal převelice důležitý bod do tabulky. Děkujeme soupeři, rozhodčím i divákům za kvalitní amotšku.“

TJ Centropen Dačice 4:3pn

Odteď jsme už potřebovali všechno vyhrát za tři body, pokud jsme chtěli pomýšlet na prvenství v Divizi D. Prvním soupeřem nám byly Dačice. V posledním domácím utkání v základní části jsme se střetli s celkem ze spodní poloviny tabulky. Cíl byl jasný, tři body. Utkání probíhalo úplně jinak než včera. Nepředváděli jsme tak dobrý výkon jako proti Brnu a bylo to znát. S Dačicemi jsme se zbytečně přetahovali. Hned v úvodu sice otevřel skóre Zach, pak ale přišla přesná bomba z hokejek Dačic. Dvacet nad led k tyči znamenala srovnaný stav. Ve druhé třetině jsme opět předvedli fatálek. Útočník Centropenu už měl lehkou situaci. Haltmar si na míček sice šáhnul, ale na víc se nezmohl. Záhy srovnal jako správný kapitán Pudil. Herní projev se z naší strany opět začal vylepšovat. Sypali jsme na soupeře jeden projektil za druhým, zrychlili jsme to. Po kontroverzním vyloučení ale opět zahrozily Dačice. Střela z poloviny a zastíněná Haltmarova mřížka, 2:3. Ve třicáté třetí minutě ale po perfektní souhře Zach Pudil Vaněk bylo srovnáno. Poslední jmenovaný zkušeně uklidil kotouč za záda Vacušky, 3:3. Celou třetí třetinu jsme soupeře mačkali jako citron. Během poslední části jsme měli sedmnáct střel. Dačice tahaly nohy, ale nám stála v cestě smůla. Nezvládli jsme skórovat, a proto došel zápas až do prodloužení. V něm jsme Centropen k ničemu nepustili, bohužel opět jsme nedokázali vsítit. V následných nájezdech jsme si v instinktem zabijáků poradili a bereme bonusový bodík.

„Utkání jsme hlavně v poslední části odjezdili po zadku a zasypali soupeřova gološe kupou střel. Když ale ani z tohoto nedáš gól, nemůžeš vyhrát za tři body. Florbalový bůh nám byl bohužel nakloněn až v nájezdech, ztráta bodu zamrzí, avšak teď už nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem. Příště budeme lepší. Děkujeme fantastickým divákům, rozhodčím a soupeři přejeme šťastnou cestu domů.“

Z víkendu tedy bereme tři body, ale ani to nestačí na první místo. Brno totiž porazilo Litomyšl vysoko 10:5 a po neuvěřitelných sedmnácti kolech nám bere prvenství v lize. Rozdílem je jeden bod, zbývají dva zápasy. Kdo nakonec uzme prvenství a lepší pozici do play up? To se dozvíme až na konci února.