Logo klubu
Skip to content

Muži vezou z Plzně srovnanou sérii. O dva postupové body se budou snažit v sobotu a v neděli na Mlýnské!


 Muži A   
 Zveřejněno 05.03.2020 16:58

Pojďme si před dvěma následujícími zápasy série připomenout, co se dělo minulý týden v Plzni. Muži v rámci 1. kola play upu jeli na jihozápad Čech. Zde se jim postavil druhý tým Divize C, FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Kluci se sešli v sobotu již ve 12:00 na Mlýnské a vydali se na dalekou cestu. Během ní jsme se stavili v Praze na týmový oběd. Do Plzně jsme dorazili okolo půl šesté, šli jsme se ubytovat a obkouknout halu.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 4:10

Do série jsme nevstoupili vůbec dobře. Soupeř byl v sobotu ve všem lepší, rychlejší, takticky vyspělejší. My jsme produkovali jednu chybu za druhou, které Plzeň nemilosrdně trestala. Po první části jsme ztráceli dvě branky. Druhou periodu jsme prohráli v poměru 2:5 a bylo po zápase. Ve třetí třetině jsme pošetřili síly na nedělní špíl. Prohra 4:10 zamrzí, ovšem nic se neděje, hraje se na tři vítězné mače.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6:3

Nedělní utkání bylo v naší režii. Na hale jsme se sešli již dvě hodiny před kláním a rozebrali celou situaci. Veškeré pokyny a poznatky jsme přenesli na hřiště. Nehráli jsme takzvaný hurá florbal a soupeřovy přednosti jsme eliminovali. Po první třetině to sice díky Šaldovi a Zachovi bylo jen 2:2, ale pak už to bylo naše. Nutno vyzdvihnout gól Lukáše Zacha z první periody, ten v oslabení unikl na soupeřovu polovinu a poslal nečekané, luxusní béčko. Bomba backhandem na přední šibenici gólmana domácích zaskočila, a proto střela skončila v síti. Druhá perioda se nesla ve stylu naší chytré hry. Míček do branky jsme dotlačili jednou, a to doslova. Gól si totiž dala Plzeň díky našemu tlaku na kasu sama. Ve třetí přidal Sedmera luxusní víčko i branku na první tyčku a vedli jsme 5:2. Podařilo se nám zvládnout i tlak domácích, kdy se na naši svatyni valila jedna střela za druhou. Ujmula se naštěstí jen jedna, navíc na ni Bizek dokázal odpovědět a připsat si kanadský bod za gól do prázdné brány. Výhra 6:3 a srovnání série na 1:1 je více než skvělé.

Z Plzně tedy vezeme jeden bod, což z horké půdy jihočeského města není k zahození. Další dva mače se odehrají o víkendu na Mlýnské v Mohelnici. V případě výhry obou zápasů již můžeme slavit postup. Všechny vás proto zveme v sobotu v 18:30 a v neděli ve 14:30. Držte palce a pořádně zafanděte, bude to potřeba.

Vyjádření trenéra Mohelnice Tomáše Dokoupila k sobotnímu zápasu:

„Po 4 hodinové cestě napříč republikou jsme věděli, že utkání nebude procházka růžovým sadem. Bohužel do zápasu se nám nepodařilo dostat a soupeř nás přejel rozdílem třídy. Zítra budeme lepší, děkujeme za zápas.“

Vyjádření trenéra Mohelnice Tomáše Dokoupila k nedělnímu zápasu:

„Do dnešního střetnutí jsme nastoupili s čistou hlavou a s vědomím, že můžeme jenom získat. Vyplatilo se nám pošetření sil ze včerejšího nepovedeného zápasu a zaslouženě jsme sérii srovnali. Velké díky celému týmu za neskutečného týmového ducha, který nám byl šestým hráčem na hřišti. Těšíme se na domácí zápasy, bude to peklo :-) Díky soupeři i rozhodčím za zápas. FBCM OLE !“

Galerii z víkendu si můžete prohlédnout zde:

https://1url.cz/pze3k


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři