Muži vezou z Třince veledůležitých 6 kuliček

Muži A
 Zveřejněno 18.02.2019 15:35

V neděli, 17. února, odcestovalo mužské Áčko do Třince, aby se zde porvalo o body do tabulky Regionální ligy mužů. O motivaci jsme měli postaráno, když rival z Domaslavic předchozí utkání s Ossiko Třinec prohrál, a proto nám stačilo v obou zápasech bodovat naplno, abychom se dostali na druhé místo tabulky. Podařilo se nám to?

FBC Letka Netopýři B 5:4

Hned na úvod nás čekalo to složitější z obou utkání. Ostravská letka, jejíž A tým hraje Národní ligu, nám pořádně zatopila. Mužstvo doplněné o členy A týmu nám bylo přinejmenším vyrovnaným soupeřem, dlouho jsme nemohli odskočit na rozdíl více jak dvou branek, a proto naše nervozita zapříčinila chyby v rozehrávce, které nás stály inkasované góly. Když sedm minut před koncem utkání Letka srovnala krok na 4:4, musel trenér našeho Áčka zalovit v šanonech a vytáhnout osvědčenou taktiku, kterou nám ale v krizových situacích ordinuje již od začátku svého působení na trenérské lavičce. Prostě vystřel z nečekané pozice. Jako jediný to pochopil navrátilec do sestavy Nejezchleba, pro své příjmení přezdívaný Rohlík, a poslal plastovou kuličku nemilosrdně za záda ostravského brankáře, čímž dokonal hattrick. Letka si potom takticky vybrala timeout, aby se mohla koncentrovat a probrat taktiku na závěr zápasu, ve kterém chtěla srovnat s Mohelnicí krok, ale ovšem nejen proto. Druhým důvodem byly čepice od diváků, které na palubovku přiletěli po Rohlíčkově hattricku a pořadatelské službě daly opravdu zabrat. Pro zbylé dvě a půl minuty zápasu měla být naší taktikou hra v rozích, nejlépe na soupeřově polovině. To jsme zvládli dokonale, a proto po výhře 5:4 připisujeme veledůležité 3 body do tabulky.

FBC Piranha Přerov B 14:3

Druhý zápas byl už v odpočinkovém tempu. V první třetině jsme si dokázali utvořit tříbrankový náskok, o který jsme se ale vinou špatného týmového ducha připravili a po dvou hrubicích v obraně jsme dvakrát inkasovali, čímž jsme dovolili Přerovu se vrátit do zápasu. O přestávce jsme se uklidnili a zase jsme začali hrát svoji hru, což nám vyneslo tři body do tabulky a několikabodový zisk do kanadského bodování pro každého z hráčů. Nejvýznamnější přírůstek patřil Jiříku Šinclovi, který si za 6 gólů a jednu nahrávku připsal 7 bodů do kanady. Příčinou jeho formy je zřejmě skvělá předzápasová příprava, když po cestě do Třince sledoval kouřící komíny v celém Moravskoslezském kraji, a že jich bylo. Celkový výsledek 14:3 nás tedy posouvá na druhé místo Regionální ligy mužů za Třinec, na který ztrácíme 4 body, ovšem Třinec má dva zápasy k dobru.