Muži vezou ze Smilovic 6 bodů a v tabulce soutěže jsou druzí!

Muži A
 Zveřejněno 06.01.2019 21:15

V sobotu 5. ledna se mužský A tým vydal na dalekou cestu do Smilovic, kde se v souboji o druhé místo v tabulce střetnul s SK Domaslavicemi, a potom s rezervou 1. FBK Rožnova pod Radhoštěm. Chlapi se do obce, kde žije necelých 800 obyvatel, vydali v 15 hráčích do pole, tedy ve 3 formacích, které si mezi sebe rovnoměrně rozdělily čas na hřišti. Realizační tým v čele s hlavním trenérem Tomášem Dokoupilem, doplněný o maséra a kustoda, si pro tento den připravil hned několik změn v kádru, především změnu v mohelnickém brankovišti, když zraněného Haltmara vystřídal Dominik Hejný, který ve své premiéře v A týmu nezaváhal a skvělými výkony si řekl o nominaci do příštích zápasů. Dalším zajímavým počinem Dokoupila a jeho týmu byla první formace, ve níž se objevil Lukáš Zach, mohelnický odchovanec, jenž si formou střídavého startu zahraje krom ve Svitavách, tak i v Mohelnici. V neposlední řadě je třeba zmínit návrat Hellera, kapitána juniorského týmu, který se po několikaměsíční absenci vinou zdravotních obtíží vrátil zpět do zápasového vytížení.

SK Domaslavice 7:6

V prvním zápase nás čekali domácí Domaslavice, houževnatý soupeř okupující druhou pozici v tabulce Regionální ligy mužů. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, když ve třetí minutě utkání skóroval kapitán Pudil. Dále jsme rozvíjeli naši kombinační hru a byli lepším týmem na hřišti, ovšem soupeř dokázal smolným gólem vyrovnat. Před koncem periody ale Sedmera parádní střelou z poloviny vrátil Mohelnici vedení. Druhá třetina patřila Mohelnici, byli jsme to právě my, kteří jsme do domaslavické sítě zvládli v krátkém sledu nasázet čtyři branky, konkrétně Sedmera, Pudil, Brulík a Havelka. Domaslavice však po oddechovém čase přeskupily síly, a ještě do konce druhé třetiny zvládly snížit na 6:3. Nutno dodat, že hlavně kvůli naší nesoustředěnosti a trochu i smůle. Ovšem pořádná facka měla teprve přijít. Žádný příznivce mohelnických barev netušil, že zdánlivě vyhraný zápas by šel ještě ztratit. To jsme ale předvedli naprosto dokonale, přestali jsme hrát, nic nám nevycházelo, chybovali jsme. Tohle všechno dohromady hrálo do karet domácím a během deseti minut třetí části zvládli vyrovnat na 6:6. V čase 41:28 se ale slova ujal Lukáš Zach, který na polovině nevěděl, co s míčkem, a tak vystřelil. Parádní střelou, točenou jak zmrzlina, nedal brankáři šanci a vrátil Mohelnici vedení. Závěrečný tlak Domaslavic vyústil už jen v pár nastřelených břeven a v několik vrásek na čele našeho trenérského štábu. Konečný výsledek 7:6 pro nás znamená 3 body a posun na druhé místo v tabulce, právě za Domaslavice.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm B 3:2

Ve druhém utkání jsme se střetli s papírově slabším soupeřem, rezervou Rožnova. Už od prvních minut jsme předváděli svědomitou hru plnou akcí. To vše vyústilo v čase 7:18 v úvodní gól, kdy se v přesilové hře po parádní kombinaci, jak by řekl Míra Bosák: „Až do kuchyně“, trefil Vaněk. Záhy na to bohužel přišlo vyrovnání. Přesně minutu před koncem seznamovací části skóroval Pudil, a to se zdálo býti z první třetiny vše. Pouhých sedm vteřin před sirénou jsme ale rozehrávali standartní situaci z rohu. Na palubovku byla vyslána třetí pětka v čele s Filipem Hellerem s jasným úkolem: „Něco vymyslete a dejte gól“. No, a právě Filip Heller parádní střelou, jež se zastavila až v bráně domácích, dokázal skórovat a ozdobit svůj návrat na hrací plochu přesnou trefou. Hned na začátku druhé třetiny jsme bohužel po špatném přebrání hráčů inkasovali, ale to bylo z mohelnických i rožnovských holí vše. Celou druhou i třetí třetinu se hrál vyrovnaný florbal. Celé utkání zakončil obrovský tlak Rožnova, když byl dvě minuty před koncem navíc vyloučen mohelnický Nitsche za hru rukou. Zesílená přesilovka Rožnova 6 na 4 přinesla několik fantastických zásahů naší obrany, a ještě lepších zákroků Hejného. No a co nechytil Hejný, orazítkovalo tři tyče, které si náš brankář dnes postavil opravdu famózně. Konečný výsledek 3:2 pro nás znamená další 3 body do tabulky, celkově z dnešního dne tedy 6 bodů, které připisujeme a posouváme se na druhé místo soutěže, bod za vedoucí Třinec.