Muži z Třince nevezou ani bod. Po prohře s Třincem a Letkou jsou až čtvrtí.

Muži A
 Zveřejněno 18.11.2018 16:47

V Den boje za svobodu a demokracii, 17. listopadu, se náš mužský A tým vydal bojovat o body do dalekého Třince. V prvním utkání se chlapi utkali s domácím Třincem a v druhém zápase vyzvali tým z Ostravy, FBC Letku Netopýry B.

FBC Ossiko Třinec 5:6

V časných ranních hodinách nás čekal nelehký zápas o vedoucí pozici v tabulce soutěže proti Třinci. Po brzkém ranním vstávání a dlouhé cestě jsme se nedokázali probudit do zápasu a po 9 minutách jsme prohrávali už 3:0. Těsně před koncem první třetiny se Adamu Navrátilovi po pasu od Tomáše Novotného podařilo ze vzduchu dostat míček za záda domácího brankáře. Hned na to však střelec naší první branky při došvihu trefil protihráče do obličeje a nás čekalo pětiminutové oslabení, které soupeř využil až v druhé periodě a naštěstí jen jednou. Po ospalé patnáctiminutovce přišly ve druhé třetině 2 rychlé góly z hole Pudila a Sedmery, po nichž jsme se dokázali vrátit do zápasu. Za stavu 3:4 bohužel zase zahrozili třinečtí a přesně umístěnou střelou zvýšili vedení na 3:5. Tento gól jde na vrub našemu brankáři, který ránu z poloviny hřiště nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. V úvodu poslední části zápasu musel náš „góloš“ znovu lovit míček z brány, když po perfektní střele Třinec zvýšil na 3:6. Odpověď Dočekala a Šincla už nám však body nepřinesla, a proto se po prohře 5:6 loučíme s vedením v Regionální lize mužů.

Vyjádření trenéra mohelnického celku Tomáše Dokoupila:

„Do zápasu s dosud neporaženým lídrem soutěže jsme vstoupili velmi ospalým a laxním projevem, první třetina byla plně v režii Třince. V druhé a třetí části jsme zapracovali na ofenzivní aktivitě a zápas se nám podařilo alespoň zdramatizovat, o body jsme bojovali až do posledních vteřin. Děkuji soupeři za utkání a těšíme se na jarní odvetu.“

FBC Letka Netopýři B 6:7

V druhém zápase jsme se střetli s rezervou FBC Letky, týmu z Ostravy, jehož A tým hraje o 2 ligy výše. Celý zápas jsme měli více ze hry, ale nedařilo se nám v obraně a v zakončení. Ostravští nemilosrdně trestali každou naši chybu, a proto jsme stále nemohli uskočit na rozdíl více než 1 gólu. Neproměňování šancí se nám stalo osudným, když po každém našem doslova „vydřeném“ gólu soupeř okamžitě odpověděl. Zápas jsme nakonec nezvládli, po prohře 6:7 odjíždíme z Třince bez bodu a propadáme se na 4. místo v tabulce Regionální ligy mužů.