Muži zakončili sezónu vítězně, na konečné umístění si ale ještě musí počkat.

Muži A
 Zveřejněno 31.03.2019 18:48

V sobotu 30. března se naše Áčko vydalo na svůj poslední turnaj sezóny, do Olomouce. Zde jsme se střetli se Spartakem Bílovec a domácí Olomoucí B. Zakončením celého dne byl společný pozdní oběd, na kterém jsme celou sezónu zhodnotili.

FBC Spartak Bílovec 13:4

V prvním utkání naše chlapy čekal soupeř z Bílovce. Tým na opačném konci tabulky chtěl překvapit, ale Áčko nepřipustilo senzaci a od samého začátku mělo zápas ve svých rukou. Spousty pohledných kombinací lahodily oko nejednoho florbalového fajnšmekra a celkově celý herní projev byl více než uspokojivý, zkrátka, měli jsme z toho radost. Skóre ale otevřel Bílovec, a to hned v čase 1:56. My si naštěstí stále hráli to svoje, nebláznili jsme a odměna se dostavila skoro okamžitě. První třetinu jsme vyhráli 4:1. Hned na počátku druhé části jsme inkasovali v oslabení. Potom ale přišla mohelnická smršť, nejprve využitá přesilovka, a potom naše pěti minutové oslabení, ve kterém jsme ale zvládli přidat dvě branky. Zajímavostí třetí třetiny byl nájezd Jirky Šincla, jenž svoji možnost proměnil nekompromisní střelou pod víko a svůj počin náležitě oslavil. Nad Bílovcem vítězíme 13:4 a radujeme se z prvním tří bodů do tabulky v tomto dni.

FBS Olomouc B 15:7

Druhý zápas už měl být o poznání těžší. Olomoucká rezerva doplněná o juniory a hráče A mužstva měla být pro Mohelnici tvrdým oříškem. Tyto predikce byly naštěstí vyvráceny již v čase 00:13, kdy skóroval Pudil. Po skončení první části už jsme vedli 8:3 a vše nasvědčovalo tomu, že zápas se změní v brutální přestřelku. Druhá a třetí třetina přestřelku dvou cowboyů na Divokém západě opravdu připomínala. Za tyto dvě části padlo celkem 11 branek, a to určilo konečné skóre utkání na 15:7 pro Mohel. I poslední zápas sezóny tedy naši muži zvládli a celý ročník končí vítězně. Teď již můžeme jen čekat, jestli nás náš sok z Třince v tabulce předběhne, nebo jestli celou Regionální ligu mužů vyhrajeme. Dobrá práce, chlapi.