Mužské Áčko si doma poradilo s Domaslavicemi i Bílovcem a vede Regionální ligu!

Muži A
 Zveřejněno 21.10.2018 23:54

V sobotu 20. října se na domácí hale MSH Mlýnská Mohelnice uskutečnily domácí zápasy Regionální ligy mužů. Před 2. kolem soutěže se naši chlapi pohybovali na 2. místě v pořadí soutěže, ale po tomto hracím víkendu se po dvou výhrách zabydleli v čele tabulky!

SK Domaslavice 12:4

V prvním zápase v časných ranních hodinách proti celku SK Domaslavice jsme předvedli rozporuplný výkon. Celou první třetinu jsme byli lepším týmem a tomu odpovídal i výsledek, který na světelné tabuli určoval náskok v náš prospěch v poměru 7:0. Druhou a třetí třetinu byl však na domácí palubovce úplně jiný tým. Nevraceli jsme se, nehráli jsme takticky, zbytečně jsme se honili za balónkem a dělali spoustu zbytečných chyb. Ovšem to, co mohlo oko mohelnického diváka, který si přivstal na tento zápas, potěšit, byla parádní souhra mohelnických útoků, které trestaly chyby soupeře v přečíslení. V konečném důsledku musel mohelnický brankář lovit míček ze své sítě celkem čtyřikrát. To strážce svatyně Domaslavic, který si po 12 obdržených gólech neodpustil pár ostřejších slov na adresu svých spoluhráčů, na tom byl hůře. Konečný stav 12:4 pro Mohelnici znamená 3 body do tabulky soutěže a spoustu bodů do kanadského bodování.

FBC Spartak Bílovec 9:6

Ve druhém utkání domácích proti týmu FBC Spartak Bílovec se bylo opravdu na co dívat. Podstatně více diváků, než v prvním zápase mohelnických hnalo svůj tým kupředu. Po první třetině, kdy jsme Bílovec naprosto přehráli jsme po trefách Michala Vaňka a Filipa Sedmery vedli v poměru 2:0. Druhá třetina byla gólově nabitější. Prosadili se Filip Sedmera, Adam Navrátil a domácí kapitán Tomáš Pudil, který zkompletoval hattrick. Po dvou trefách do domácí brány se stav po druhé třetině zdál být jasný – 6:2. Po výměně stran však začalo být pro „naše" zle. Sice hned v 1. minutě poslední periody skóroval Jirka Šincl, který mimo jiné obléká dres týmu Svitav z národní ligy, ale to bylo na dlouhou dobu z mohelnických florbalek vše. V rozmezí 5 minut se Spartak přiblížil na dostřel jediné branky. Frustrovaní mohelničtí špílmachři se však dokázali zvednout a po trefě Šincla a Pudila, který svou parádní individuální akcí doslova vymíchal hostujícího brankáře, dovézt zápas do vítězného konce. Po výhře 9:6 tedy bereme další 3 body.

Děkujeme pořadatelům za vytvoření parádních podmínek pro zápas, divákům za vytvoření parádní atmosféry a hráčům za parádní předvedené „flórko“.