Logo klubu
Skip to content

Nejmladší jádro FBC Mohelnice se vydalo na turnaj do dalekého Náchoda


 Elévové Přípravka   
 Zveřejněno 13.05.2019 22:42

Uplynulý víkend byl pro naše malé naděje velmi výživný. V neděli 12. 5. 2019 se členové přípravky a elévů vypravili na velký turnaj s názvem O pohár zámeckého medvěda v Náchodě. I přes to, že výjezd hromadným autobusem byl naplánován v brzkých ranních hodinách, se naši hráči dokázali koncentrovat na jednotlivá utkání proti soupeřům, se kterými se v obyčejné Olomoucké lize nesetkávají.

Mladší kategorie, přípravka, se ve skupině setkala se soupeři, kteří s florbalem teprve začínají. Poměrně lehký start však neměl dlouhé trvání. Po suverénní výhře ve skupině se Mohelnice setkala již s vyspělejšími soupeři a začal pravý souboj. Nicméně chtiví bojovníci v zelených dresech urvali všechny čtvrtfinálové i semifinálové zápasy a zamířili do boje o první místo. Finálovým soupeřem byl oddíl z Moravy – Uničov Black. Velmi napínavé utkání, ve kterém nechyběly emoce, podpora diváků a nespočet nádherných akcí, nakonec skončila ve prospěch našeho týmů. Neskutečná radost, hrdost a také úleva od bolavých pat (či hlasivek trenérů a fanoušků), propukla u všech, kteří heslo „Společně bojujeme, společně vítězíme“ nosí ve svém srdci.

Starší kategorie Elévků na tom byla obdobně. Neskutečný výkon sedmi statečných, kteří bojovali o sto šest, zajistil postup ze skupiny na prvním místě. Následovaly vyřazovací kola. „Čecháčci“ však byli na naše torpéda z Moravy krátcí a Mohelnice zamířila do finále. Dva týmy z Mohelnice ve finále? Super!!! Ovšem dva týmy z Mohelnice ve finále proti týmů Uničov Black? Není možné!! Elévové však ve finále na moravské bratry neměli dost sil a z turnaje si odvezli krásné 2. místo. Elévům však patří velký obdiv za předvedený výkon. Vyzdvihnout bychom však měli brankáře Matěje Vašíčka, který na tomto turnaji předvedl neskutečnou parádu. Mates?! Klobouk dolů!

Cestou domů se slavilo vítězství, které bylo doplněno vítězným kolečkem autobusu okolo kruhového objezdu (pan řidič, ač nerad, vyslyšel přání skandujícího osazenstva autobusu. Děkujeme.). Z celého turnaje jsme se domů vrátili až v pozdních večerních hodinách, ale stálo to za to!! Trenéři děkují všem zúčastněným hráčům i rodičům. Příště zas :-)

Ve stejný den proběhl i turnaj v Olomouci, kterého se zúčastnili zbylí Elévové. Méně zkušení hráči této kategorie se sice výsledkově neprosadili, ale i přes to si zaslouží pochvalu za účast na turnaji.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři