Logo klubu
Skip to content

Obě mohelnické kategorie končí na PFC ve čtvrtfinále!


 Mladší žáci Elévové FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 11.01.2020 19:50

První víkend v roce 2020 čekal dvě mohelnické kategorie prestižní turnaj Prague floorball cup. Jak kategorie mladších žáků, tedy tým Mohelnice 07, tak Mohelnice 09, elevové, jeli do Prahy s odhodláním ukázat celé Praze, že v Mohelnici florbal hrát umíme.

FBC Mohelnice 07

Tým pod vedením Radima Lukase za asistence Adama Sourala jel do hlavního města s pokorou, jelikož nechtěl zopakovat katastrofu z minulého roku, kdy neprošel ani přes 1. kolo vyřazovacích bojů. Zápasy ve skupině jsme měli pod kontrolou a předváděli jsme aktivní florbal plný kombinačních lahůdek. V pátek jsme porazili Tsunami Zahorskou Bysticu 7:3 a zdolali jsme K1 Florbal Židenice 10:0. Do sobotních bojů jsme vyzvali Bilinu, s kterou jsme hráli 4:1 a potom Bučis Team, jemuž jsme nadělili 7 gólů. Jednu z těch jednodušších skupin turnaje tedy vyhráváme a postupujeme rovnou do play off A. Ještě téhož dne, tedy v sobotu, jsme v pozdních večerních hodinách vyzvali do osmifinále domácí FBC Ostravu. Infarktový zápas plný šancí, ve kterém jsme většinu času vedli, se nám nakonec podařilo v prodloužení překlopit na naši stranu a odnášíme si cenný ostravský skalp. Mohelnice vs Ostrava 6:5 po prodloužení. Druhý den ráno nás čekal pražský celek Black Angeles. Bohužel vinou ospalého začátku a únavy jsme rychle prohrávali. Soupeř nás tlačil, my hráli na naší polovině a tvořili spoustu chyb, jež Blaci trestali. V závěru první půlky jsme sice snížili na 1:3, ale ta druhá nám absolutně nevyšla. Prohra 1:6 tedy znamená konec mohelnické štace ve čtvrtfinále. Škoda, byli jsme blízko placce, ovšem dostat se mezi top 8 týmů turnaje, to není žádná ostuda. Prahu jsme si užili, stihli jsme extraligové utkání Bohemians vs Hattrick, viděli vánoční stromeček, ale hlavně po celou dobu fungovali jako tým. Díky všem!

FBC Mohelnice 09

Trenérský štáb okolo Tomáše Berky do Prahy vyslal to nejlepší, co měl. Ve skupině jsme se v pátek střetli s MFBC, jenž jsme přejeli 7:2 (Skopal 3x, Berka 2x, Fusek, VG). Pak nás čekala Dunajska Luzna, té jsme nastříleli 12 kousků (Berka 4x, Skopal, Opluštil 4x, Kuchler 2x, Děrda). Pátek byl tedy z našeho pohledu spíše rozehřívací. V prvním sobotním špílu náš čekaly Židenice, což už nebyla taková pohoda. Ovšem i tímto testem jsme i přes únavu prošli poměrem 6:4 (Kuchler, Opluštil 2x, Berka 2x, Skopal). Poslední mač ve skupině nám nadělil favorizovanou Spartu Praha. Soupeřův tým byl složen výhradně z ročníků 2009 a 2008, tedy florbalově vyspělejších hráčů. My jsme sice do Prahy také dovezli ročníky 09 a 08, ovšem doplnili jsme je hráči s rokem narození 2010 a dokonce i 2011. Nicméně, do zápasu jsme šli od samého začátku naplno, pomohla nám podpora fanoušků, která byla daleko větší než skromné torzo sparťanských fandů. Toho si musíme považovat, a proto posíláme obrovské díky všem rodičům, prarodičům, příbuzným, kamarádům, zkrátka všem, kteří přišli. Myslíme si, že jsme příznivce mohelnického flórka potěšili, se Spartou jsme předvedli hru plnou soubojů a dovedností, což nám přineslo výhru 2:1 a prvenství v základní skupině (Opluštil 2x). Zbytek soboty patřil relaxu, návštěvě Síně slávy Českého hokeje a malé odměny formou večeře v McDonald's. Program doplnil večerní zápas týmu 07, kterému jsme přišli fandit v boji s Ostravou. V neděli nás čekal veledůležitý zápas, který rozhodoval o medailovém zisku, nebo vyřazení, brána k plackám, čtvrtfinále. Tam jsme narazili na Wizards DDM Praha. Hned od začátku byla znát únava z předchozích dnů, když nám soupeř napálil 2 rychlé góly. Do druhé půlky jsme tedy šli trochu skleslí a po zahájení třikrát inkasovali. Zápas za stavu 0:5 se zdál být ztrácet, my jsme ale nic nevzdali a bojovali až do konce. Během dvou minut jsme díky Berkovi a Opluštilovi vstřelili tři góly a už to vypadalo o něco lépe. Potom jsme bohužel opět nezvládli defenzivu a prohráváme 3:8 a na turnaji končíme. Ovšem čtvrtfinále je úspěch, pozice mezi osmi nejlepšími týmy v turnaji nás může těšit. Celý víkend byl obrovskou zkušeností jak pro hráče, tak pro trenéry. Na hřišti bylo poznat úsilí hráčů z tréninků, s čímž je spojena i pochvala trenérům za odvedenou práci. Děkujeme tedy všem hráčům za reprezentaci klubu. Za zmínku stojí i výkon dvou hráčů z přípravky, tedy kategorie těch nejmladších. Erik Opluštil a Klárka Skopalová se na hřišti neztratili a byli plnohodnotným přínosem pro tým. To dokazuje i individuální statistika, ve které se mladičký Erik (ročník narození 2011) ukázal. Společně s Tadeášem Berkou vévodili mohelnické Kanadě a vyšvihli se mezi top 10 bodujících hráčů celého turnaje (Erik 4. místo, Tadeáš 8. místo). Gratulujeme! Nutno ovšem podotknout, že individuální úspěchy by nebyly na světě bez pomoci celého týmu. Klári a kluci, dobrá práce! Celý realizační tým ve složení Tomáš, Pepa a Venca děkují svým svěřencům.

No a taková byla Praha. Jak jste si ji užili vy? Dejte vědět do komentářů!

Galerie fotek:

https://photos.app.goo.gl/2MFUsbXMPweWUYBp6


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři