Logo klubu
Skip to content

Ohlédnutí za Junior Ostrava Cup 2019


 FBC Mohelnice Starší žáci Mladší žáci Elévové Přípravka   
 Zveřejněno 03.06.2019 09:50

Stejně jako minulý rok, tak i ten letošní, se FBC Mohelnice vypravila na velký florbalový turnaj Junior Ostrava Cup. Tento rok se k nám přidala i nejmenší kategorie – Přípravka. Společná cesta žlutým vlakem směr Ostrava započala naše čtyřdenní dobrodružství. Ubytování v blízkosti hal, kde se hrálo, nám nabídlo mnoho možností, kam zajít nejen podpořit ostatní kategorie, ale i skočit na něco dobrého k snědku. Během turnaje se v blízkosti Trojhalí Karolína odehrávaly různé akce pro děti i dospělé, tudíž o zábavu mezi zápasy jsme neměli nouzi. A jak jsme si vůbec vedli?

Přípravka se ve své základní skupině umístila na krásném druhém místě. Následoval postup do play off, kde FBC Mohelnice v osmifinále narazila na soupeře z ciziny. Polský tým UKS Bankówka Zielonka nad naším týmem neměl šanci – výhra 13:1 nás posunula v turnaji dál. Ve čtvrtfinále jsme se setkali s FbC Coyotes Jablunkov. S tímto týmem již taková pohoda nebyla. Zápas byl vcelku vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale vetší důraz a tlak na bránu nakonec vyřadil naše hráče z turnaje skórem 3:7. Mohelnická přípravka se však nemá za co stydět, byla vyřazena vítězem této kategorie.

Elévové hned z počátku nasadili vysokou laťku, dokazovalo to první místo ve skupině s velkým náskokem skóre nad ostatními týmy. V play off narazili na FBC Lipník, který hravě přehráli výsledkem 13:2. Následovalo osmifinále s TROOPERS Black. Velmi napínavý zápas s neskutečnou atmosférou dokázali naši hráči dovést do vítězného konce 3:2. Postup do čtvrtfinále a boj se slovenskými soupeři ŠK Juventa Žilina však ukončil naše účinkování v turnaji. Možná únava, nedostatek sil či větší tlak od soupeřů nakonec naše hráče položil (prohra 12:0). Z turnaje nás vyloučil soupeř, který si odváží stříbrné medaile.

Kategorii Mladší žáci se v turnaji příliš nedařilo – ve skupině bohužel skončili na posledním místě. V play off narazili na silnějšího soupeře K1 Florbal Židenice, a z turnaje vypadli.

Naopak Starší žáci ve své skupině začali na výbornou – výhra nad TEXAS LONGHORNS 11:1 je nakopla na další zápas ve skupině, především na silný tým SC TEMPISH Vítkovice. I přesto, že vítkovičtí hráči více kombinovali, Mohelnice byla neúprosná a dostupovala hráče, co to šlo. Utkání ve vysokém tempu, plném akcí, nakonec skončilo výsledkem 4:2 pro soupeře, ale od našich hráčů to byl neskutečný výkon – jen tak dál. Další zápas proti 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop byl příznivější pro naše barvy, ovšem florbal je rychlá hra plná zvratů a bohužel se z mohelnického vedení 5:3, stal nakonec výsledek 5:6 pro soupeře. Z třetí pozice ve skupině nám do cesty vstoupila 1. FBC Karviná, která nás z turnaje vyřadila výsledkem 3:8.

Z turnaje sice medaile nevezeme, ale za to jsme mezi velkými kluby ukázali, že florbal hrát umíme a hlavně, že tím žijeme. V turnaji jsme sice utírali sportovní slzičky, mazali modřiny a překonávali vtíravý pocit únavy, ale hlavně jsme zažili mnoho legrace a posílili týmového ducha. To, že jsme taková jedna velká florbalová rodina, ukazuje neskutečná fandící atmosféra, složená nejen z ostatních kategorií, ale i rodičů, kteří do Ostravy přijeli podpořit své blízké – Společně bojujeme, společně vítězíme. Děkujeme za podporu, bylo to skvělé. Příště zas. :-)

Video z akce naleznete zde - https://www.youtube.com/watch?v=zdI9P6ckCks&feature=youtu.be


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři