Logo klubu
Skip to content

Prague Games 2018: Vypadli jsme v osmifinále s pozdějším vítězem kategorie


 Dorost   
 Zveřejněno 09.08.2018 11:18

Jako každý rok, tak i letos, se o letní florbalové přestávce konal v Praze mezinárodní florbalový turnaj Prague games 2018. Za účasti týmů z různých koutů světa se rozhodně bylo na co dívat. Naše 2 dorostenecké pětky, jedna pětka z Uničova a 2 hráči z týmu Bulldogs Brno, kteří se v rámci meziklubové spolupráce mezi právě naší klubem a klubem z jihu Moravy zúčastnili turnaje pod vlajkou Mohelnice, se v ranních hodinách 11. července vydali směr Praha.

V prvním utkání jsme nedali soupeři z Kolína šanci, vyhráli jsme 9:1 a získali první tři body do tabulky základní skupiny. Po krátkém odpočinku nás čekal další soupěř, tentokrát výběr těch nejlepších ze země tří korunek, švédská florbalová reprezentace do 17 let po názvem Team Zonefloorball. Dlouho jsme drželi bezbrankový stav hlavně díky precizní práci v obraně a dodržování určeného systému. Po přestávce však švédský obránce Olsoon prostřelil našeho brankáře šikovně ukrytou střelou téměř z poloviny hřistě. Pár okamžiků na to jsme měli asi nejvetší šanci zápasu, když osamocený Filip Heller trefil v jasné příležitosti jen tyč. Po pár minutách však Malte Lundmark, hrající za IBF Falun mimo jiné i švédskou mužskou nejvyšší soutěž, z nájezdu zvýšil na 2:0. Osm vteřin před koncem Emil Ruud upravil na konečných 3:0, když neuvěřitelně vykoupal celou obranu a tzv. zorro trikem překonal i vyjukaného brankáře mohelnického výběru. Celý zápas však i přes prohru znamenal nové zkušenosti jak pro hráče, tak trenéry našeho mužstva, a proto ho musíme hodnotit velice kladně.

Po noci v krásném hotelu nás čekal další zvučný soupeř, a to tým Black Angels z Prahy. S tímto soupeřem jsme sehráli již méně povedené utkání a po prohře 3:2 jsme skončili na 3. místě skupiny D a chystali se na vyřazovací boje. Téhož dne nás tedy ve večerních hodinách čekal první soupeř v play off a zárověň další švédský soupeř, konktrétně INGARÖ IF. S tímto soupeřem jsme si i díky gólu brněnského "hafana" Olivera Golda poradili 2:1 a postoupili v pavouku play off A do dalších bojů.

Dalšího dne brzy ráno jsme stáli před další těžkou zkouškou. Nemilosrdný los nám nadělil do osmifinále dalšího soupeře ze Skandinávie. Švédský celek FBC Lerum byl pro naše florbalisty už příliš. Po prohře 3:0 jsme se s turnajem museli rozloučit. Rozhodně ale nezoufáme, protože jak družstvo Lerumu, tak družstvo Zonefloorball si proti sobě následující den zahráli finále, což znamená, že po prohrách s oběma těmito družsvy shodně 3:0 máme nejlepší skóre s oběma finalisty turnaje.

V sobotu 14. července se tedy loučíme s Prahou, s hráči z Brna i Uničova a těšíme se na další podobné akce, protože vždycky slibují kvalitní florbal!


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři