První divizní prohra pro Mohel. S Jihlavou jsme padli až v prodloužení. Okříšky jsme ale zvládli!

Muži A
 Zveřejněno 02.12.2019 22:18

Neporažená Mohelnice o víkendu nakousla druhou polovinu Divize D. V náročném víkendovém programu čekala chlapy nejprve v sobotu doma Jihlava, v neděli pak naši jeli do Třebíče, kde změřili síly s posledními Okříšky.

SK Jihlava 6:7p

V prvním utkání v lize jsme s Jihlavou vyhráli až po prodloužení. Dnes jsme nechtěli připustit zaváhání, ovšem osud nám nepřál. Na mohelnické marodce bylo plno, a proto jsme museli povolat posily. Nasát divizní atmosféru jsme tak přiměli vybrané hráče z B týmu a juniorského manšaftu. Už od prvních minut bylo jasné, že Mlýnská dnes uvidí nejnapínavější zápas v mohelnické divizní historii. Po první periodě jsme po povedené hře zásluhou Šaldy a Bizka vedli 2:0, ovšem v tabulce třetí Jihlava se nenechala zaskočit. Hned v druhé periodě obránce nestihl jihlavského forwarda a Beránek měl snadnou práci, 2:1. Potom ale z poloviny napřáhl Nitsche a trefil přesně pravý vinkl, 3:1. Bohužel pro nás, znovu jsme totálně pokazili druhé dějství a soupeř zvládl čtyřmi góly otočit zápas, 3:5. Nahecovaní a odhodlaní nedat kůži zadarmo jsme vběhli na palubovku vstříc třetí třetině. Po opatrném začátku jsme přiložili pod kotel. Neuvěřitelná podpora všech 92 diváků nás hnala kupředu. Toho se nebál využít Zach a Sedmera, bylo srovnáno. Potom jsme se ale dočkali vyloučení Novotného, 2 minuty za sekání. Hru čtyřech proti pěti jsme zvládli, ale bohužel hned po skončení oslabení jsme si nepohlídali střídání, 2 minuty. Druhou možnost už soupeř využil a po rychlém sehrání na mantinel se Beránek nespletl. Smolný okamžik pro Mohel, 5:6. Čas 56:59, mohelnický Sedmera dostává nahrávku od Nitscheho a nekompromisně vymetá prostor nad ramenem na přední klice, srovnáno, 6:6, euforie. A je tu prodloužení. Dva nervózní týmy, fanoušci plni očekávání a dobrot z bufetu. Mohelnice prohrává buly, ovšem záhy na to vybojuje míček. Sehrávka na mantinel, zpět, střela. Soupeř ovšem blokuje a jde do kontru 2 na 2. Obranná dvojice couvá a nechává prostor hostujícímu Beránkovi, který se v čase 60:31 od pravého mantinelu nemýlí. Bomba nad rameno Haltmara, rozhodující gól, jihlavská euforie, první prohra Mohelu. Po urputném boji se zraněními a nemocemi z napínavého utkání bereme bod. Jihlava je první přemožitel našeho týmu v Divizi D. Doufáme, že i poslední.

PSKC Okříšky-MoBu 8:5

Druhý víkendový zápas na pomalém povrchu haly v Třebíči nám přinesl outsidera soutěže. Okříšky po slibném začátku ročníku už šest kol nebodovali, což se projevilo i v postavení v lize. PSKC figuruje až na jedenáctém místě. Do utkání vstoupil lépe soupeř. V přesilovce se po schované střele prosadil Pospíšil a my jsme prohrávali 0:1. Pa se ale rozjel mohelnický brankostroj. Zach, Sedmera, Pudil. Otočili jsem zápas a v klidu si užívali atmosféru nedělního utkání. Zaškobrtnutí přišlo opět ve druhé třetině, kdy Trnka objel obránce a z bezprostřední blízkosti nedal mohelnickému goalimu šanci. Do mohelnických opratí přetočil zápas Pudil se Zachem, každý po jednom banánu, 5:2. Okříšky odpověděli téměř okamžitě, snížení opět od Trnky. Pak si ale jako správný kapitán vzal slovo Zach, dokonal hattrick a přidal ještě jeden fík do svatyně MoBu. Okříšky ještě v čase 44:10 vykřesaly naději, ale drama nepřipustil Špička. Ten svým typickým způsobem doslova dotlačil děrovaného neposedu za záda domácího branaře. První branka v Divizi D pro mladičkého Adama znamená jednu rundu pro celý tým. Tak cheers, Adame. Kosmetickou úpravu skóre si Okříšky nenechaly ujít. Račák z dorážky překonal Haltmara a upravil tak na konečných 8:5. Výhra znamená tři body a upevnění prvního místa, na Brno nyní máme pět bodů. Mimo jiné, další chycený nájezd a další poťouchlou oslavu si připsal mohelnický branař. Vymyslí Haltmar do příště ještě něco zajímavějšího? Příště znamená pro chlapy z Áčka až 14.12. doma s Letohradem, klasika v 19:00. Přijdete?