První kolo Poháru Českého florbalu v podání FBC Mohelnice

FBC Mohelnice Muži A
 Zveřejněno 23.08.2021 19:43

Mužské áčko se vydalo do daleké Jihlavy, aby se utkalo o postup do druhého kola Poháru českého florbalu. Ve skupině J proti našemu týmu nastoupily tyto celky: Spartak Pelhřimov, SK Jihlava, PSKC Okříšky-Rudíkov a ASK Bystřice n. P.

První zápas proti Spartak Pelhřimov: na náš tým čekal soupeř hrající Národní ligu. Od prvních minut bylo zřejmé, že zápas bude velice vyrovnaný. Spousta spálených šancí byla na obou stranách. Branek bylo jako šafránu, nakonec se však misky vah překlopily na naši stranu.

(1:0 – Bizek)

Druhý zápas – domácí SK Jihlava. Vstup do druhého zápasu neprobíhal dle našich představ. Hned v úvodu prvního dějství jsme inkasovali čtyři slepené góly, které rapidně ovlivnily průběh následného dění. Po zbytek zápasu jsme se snažili dohnat nepříznivý stav, avšak domácí celek udržel svůj náskok a zápas dotáhl do vítězného konce.

(1:6 – Heller)

Nedělní program byl již v režii mohelnického celku. Zápas proti Okříškám-Rudíkov byl zprvu ospalý. Do třetí třetiny náš mančaft vstupoval s čtyřgólovým mankem, avšak vše mohelničtí matadoři dokázali zvrátit konečným výsledkem 7:6.

(7:6 – Valigura, Nejezchleba, Pudil 2x, Bizek, Šalda, Navrátil)

Poslední zápas jsme sehráli proti celku Bystřice pod Pernštejnem. V tomto zápase jsme byli mírnými favority, avšak celek z podhradí nám byl více než důstojným soupeřem. Mohelničtí borci neměli střeleckou fazónu a v zápase se trápili. Nakonec však dobyli pernštejnský hrad a připsali si třetí vítězství do tabulky.

(6:4 – Pudil 3x, Bizek, Kubíček, Nejezchleba)

Vyjádření trenéra týmu Jiřího Šincla:

„S výsledkem víkendu jsme spokojeni, první místo je hezké. Nicméně výkony byly rozpačité. Po velmi dobře odehraném zápasu s Pelhřimovem jsme do zápasu s Jihlavou spíše nenastoupili a první třetinu vysoko prohráli. Po zbytek duelu jsme byli jednoznačně lepším týmem, do zápasu jsme se však již vrátit nedokázali. Celý víkend byla naše koncovka žalostná a střelci velmi impotentní. Na jeden gól se těžce vyhrává. O nedělních výkonech radši nemluvě. Kromě poslední třetiny s Okříšky, kdy ovšem kluci prokázali velký morál a otočili nepříznivě vyvíjející se duel, to bylo velké špatné.

Je na čem stavět, je ovšem i co zlepšovat. Tak špatnou koncovku jsem ještě během jednoho víkendu snad neviděl, velmi nám chybí nějaký ryzí střelec. Na druhou stranu jsem zvlášť rád hlavně za první zápas, do kterého jsme nastoupili nedlouho po ostudném přáteláku s Přerovem, a poctivým výkonem, hlavně do obrany, porazili kvalitního soupeře.“

První místo v tabulce je doma a o víkendu směr Litomyšl. Držte palce.