Rezerva své působení v Lipníku nedotáhla do vítězného konce. Vrací se bez bodu.

Muži B
 Zveřejněno 19.02.2019 19:02

V neděli 17. února se v Lipníku nad Bečvou konal turnaj Olomoucké ligy mužů, kam směřovala i naše rezerva. Tým pod vedením Tomáše Berky se ocitl v nezávidění hodné situaci, když se pár kol před koncem soutěže nacházel na posledním, sestupovém místě tabulky. Další faktorem, který hrál do karet našim soupeřům byl fakt, že mohelnické A mužstvo ve stejný čas hrálo svůj turnaj v Třinci, a proto se do utkání nemohli zapojit junioři hrající za A tým a mužští hráči A týmu. Trenéři po jednání nakonec dospěli k domluvě, která určila, že hráči juniorské kategorie a jeden hráč ze soupisky A týmu nakonec odcestují společně s rezervou do Lipníka, aby jí pomohli urvat potřebné body. Jaký byl výsledek jejich snažení se dozvíte již v následujících řádcích.

IBK Bisons Přerov 4:6

V prvním utkání naše borce čekal Přerov. Tým, který se nachází na druhém místě tabulky, byl pro naše kluky tvrdým oříškem. Za mohutné podpory všech hráčů Áčka přes online zápis, tou dobou jedoucích do Třince, jsme předváděli na hřišti kvalitní výkony. Zvláště juniorská lajna ukazovala, že mohelnický florbal bude v budoucnu jen a jen vzkvétat.

První třetina ale bohužel skončila 2:0 v náš neprospěch. Počet branek do soupeřovi sítě ale mohl být o něco lepší než nula, kdybychom proměňovali jasné příležitosti, jako například když junior, pravidelně hrající za mužský A tým, Filip Sedmera, neproměnil trestné střílení. Tento klučina si mimo jiné dnes poprvé vyzkoušel kvality Olomoucké ligy, vstřelil pár gólů, a také zlomil hokejku.

Hned v úvodu druhé třetiny musel jinak skvěle chytající Hejný kapitulovat potřetí. Pak následovala série vyloučení, která otočila vývoj dění o 180 stupňů. Nejprve se při hře 4 na 3 prosadil Brulík, a potom snižoval Sedmera. Bohužel nedlouho potom jsme inkasovali počtvrté, jenže naše Béčko ukázalo týmovou soudržnost a 41 sekund před koncem druhé periody skóroval, kdo jiný, než hrající kapitán a trenér, Tomáš Berka.

Ve třetí třetině se nám podařilo gólem z hole Ondry Pjajka se soupeřem srovnat krok, ale to bylo z naší strany vše. Další dva góly do naší sítě totiž pohřbily naděje na bodový zisk z tohoto utkání.

SK K2 Prostějov B 6:11

Zápas s rezervou Prostějova byl v úplně jiném duchu. Hráči na obou stranách předváděli útočný florbal plný pohledných akcí. Bohužel pro nás jsme po celou dobu přestřelky tahali za kratší konec pomyslného provazu. Sice jsme se dokázali dostat do vedení 2:1 po trefách Nitky a Sedmery, ale pak přišla prostějovská smršť. Po první třetině jsme prohrávali už 6:3. Ani v dalších minutách to nebylo lepší. Úspěšnými střelci v barvách Mohelnici byli ještě Bílek, Brulík a Heidenreich. Výsledek 11:6 pro Mohelnici tedy znamená další ztrátu. Rezerva bohužel i po turnaji v Lipníku zůstává na posledním místě soutěže se 7 body. Na obranu plejerů je ale třeba říci, že bojovali, předváděli krásný florbal a nevypustili žádný souboj. Jen to dnes prostě nevyšlo. Věříme proto v lepší zítřky a rezervě přejeme, aby v příštím kole, 17. března doma na Mlýnské, dokázala bodovat.