Rezerva tříbodová. Z Velké Bystřice veze po výhře nad Asperem důležité kuličky.

Muži B
 Zveřejněno 01.04.2019 15:42

Sobota patřila i B týmu. Předposledním turnajem ligy vrcholí záchranářské snahy mohelnické rezervy. Ta před turnajem na předposlední, nesestupovou pozici ztrácela pouhý bod. Jak si chlapi poradili se soupeřem z Kojetína a ze Šumperka?

JAMAJKA KOJETÍN 3:4

Do prvního utkání nastoupila naše rezerva odhodlaná urvat z dnešního turnaje 6 bodů. Znamení, že to dneska nebude tak jednoduché, přišlo během první třetiny utkání s Kojetínem, kdy jsme během 3 minut obdrželi hned dva góly. Vzchopili jsme se a makali dál, což přineslo vyrovnání z holí Navrátila a Nitky. Dvě minuty po srovnávací brance bohužel přišel další knock-down, 3:2 pro Kojetín. O vyvážení vah jsme se snažili pouze tři minuty, protože v čase 26:06 se to Pepemu Dočekalovi povedlo. Pak ale přišla další inkasovaná branka, na kterou jsme už nedokázali najít odpověď, a proto klání prohráváme v poměru 3:4. Jinak vyrovnaný zápas patrně rozhodlo to pověstné sportovní štěstíčko, kterého jsme měli nedostatek především v rozehře a v koncovce. Herní projev a nasazení bylo ovšem brilantní.

FbC Asper Šumperk B 4:3

Druhý mač začal o poznání lépe. Hned v čase 0:50 se trefil Junek. Na rychlé otevření skóre Asper odpověděl přesnou akcí, bylo srovnáno. Pár minut na to se blýskl junior Heidenreich, jenž si připsal už třetí branku v mužské rezervě. Bohužel druhou třetinu odehrál lépe Šumperk, tedy z pohledu gólového a otočil zápas, 2:3 pro tým z okresního města. Třetí část ale už patřila nám, když se nejprve hned po úvodním buly prosadil kapitán týmu Berka a srovnal krok se šumperskými. Je 35:49, šumperský plejer předvádí exces a jde si na 2 minuty a 10 k tomu (osobní trest) zchladit hlavu na trestnou lavici za nesportovní chování. Mohelnice se ujímá iniciativy a dře z posledních sil. Zavírá Šumperk v jeho obranném pásmu a necelou minuty ho nepustí ven. Vše vrcholí v čase 36:43, kdy Junek dostává od Petrušky krásný pas a zakončuje. Gól na 4:3 byl také tím posledním v tomto utkání. Rezerva dokázala náskok ubránit a připsat si důležité 3 body do tabulky, které ji před posledním turnajem poprvé v sezóně vyhupují na 10. pozici, tedy před Playmakery z Prostějova.

Jak glosuje zápas s Asperem hrající trenér a kapitán mužstva Tomáš Berka:

„Výhra proti Šumperku byla opravdu vydřená, kluci nechali na palubovce všechno, za což jim jako trenér děkuji. Dobrá práce!“