Rezerva v Libině získala první 3 body v sezóně po výhře s Hranicemi B a prohře s domácí Libinou!

Muži B
 Zveřejněno 28.10.2018 20:19

V sobotu 27. října se mužská rezerva posílená o hráče A týmu a juniory vydala na turnaj Olomoucké ligy do Libiny, kde se nejprve utkala s „B“ týmem Hranic a potom s domácí Libinou.

FBC Hranice B 6:5

První zápas na libinské palubovce proti Hranicím přinesl všem 15 divákům na ochozech haly zajímavou podívanou. Po třech rychlých gólech, odpovědi soupeře, a pak hned zase gólu z hole juniora Ondřeje Dunovského to vypadalo, že budeme mít zápas ve svých rukou. Ovšem krátce po zahájení druhé třetiny nás zaskočily 2 bomby z hranických hokejek, na jež byl náš gólman krátký. Několik sekund na to však vrátil klid na mohelnické hole Tomáš Pudil po perfektní souhře s asistujícím Jiřím Šinclem. Trestné střílení, které exekuoval Lubomír Nevěřil pouze do tyče, bylo to poslední zajímavé z druhé periody.

Poslední třináctiminutovka utkání, do které jsme vstupovali ve vedení 5:3, přinesla několik vyloučení na obou stranách, a hlavně vyrovnání stavu na 5:5 po hrubých chybách našeho brankáře. Ty však dokázal napravit, když v poslední minutě parádně vyslal do úniku Adama Navrátila, jenž nahrával Tomáši Pudilovi a ten v poslední sekundě utkání gólem zařídil pro naši rezervu první bodový zisk v sezóně. Hráčem utkání byl vyhlášen Jiří Šincl, který si po zásluze mohl vychutnat odměnu v podobě třech piv v dárkovém balení.

FBC Beerboys TJ Libina 6:9

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti odhodlanějšímu soupeři, než byly v prvním zápase Hranice. Náš soupeř, domácí FBC Beerboys TJ Libina, chtěl před zraky domácích fanoušků předvést ten nejlepší výkon. Úsměvy všech příznivců Libiny však rychle zvadly, když po 3 minutách náš tým vedl po dvou trefách Jiřího Šincla už 2:0. Domácí odpověděli dvěma trefami a skóre po 1. třetině bylo nerozhodné, 2:2.

Začátek 2. periody se nám vůbec nepodařilo zachytit, když jsme po fatálních chybách v obraně museli dvakrát lovit míček z brány. Záhy na to domácí přidali pátou trefu do sítě juniorského golmana Jakuba Haltmara, avšak chvíli potom Jirka Šincl snížil, a tím zkompletoval hattrick. Pořadatelé ještě ani nestihli sesbírat čepice od fanoušků, které přiletěly na hrací plochu za hattrick a Libina už znovu udeřila. Avšak Jirka Šincl, jenž v ten samý den večer ještě hrál zápas Narodní ligy za tým Svitavy, kde působí na střídavém startu, byl při chuti, a těsně před koncem 2. části svým čtvrtým zásahem v utkání snížil na 4:6.

Třetí třetina bohužel začala jako přes kopírák, dva nepokrytí hráči na středu, dva góly. V polovině periody ještě vykřesal naději Tomáš Novotný gólem na 5:8, a po další trefě domácích už jen kosmeticky upravil, kdo jiný než Jiří Šincl, na konečných 6:9 v prospěch soupeře. Cenu za nejlepšího hráče utkání si i přes 5 gólů Jirky Šincla odnesl brankář Jakub Haltmar, který předvedl skvělé zákroky a udržel počet našich obdržených gólů v rozumných mezích.

I přes první bodový zisk je naše rezerva stále na posledním místě Olomoucké ligy mužů. Předvedený výkon plný chuti hrát florbal však hodnotíme kladně. Je ještě co zlepšoval, ale je i na čem stavět, a to je pozitivní!