Starší žáci doma vyválčili tři body a postupují do vyššího výkonnostního koše!

Starší žáci
 Zveřejněno 03.12.2019 19:24

V neděli se mužstvo starších žáků chystalo na poslední turnaj základní části Olomoucké ligy. Pro kluky okolo coache Pudila byl tento domácí turnaj obzvláště důležitým. Liga se po tomto kole dělí na lepší a horší výkonnostní koš. Mohelnici šlo tedy o postup a kvalitnější mače v lepším koši. Tým se před turnajem nacházel na šestém místě, které bylo prvním nepostupovým. Plán a taktiky tak byly jasné. Musíme bodovat a doufat, že náš soupeř z Uničova, který má stejný počet bodů, na Mlýnské ztratí.

FBC Přerov 0:6

Ranní zápas proti třetímu Přerovu nebyl moc dobrou vyhlídkou na postup. Od začátku se nám nic nedařilo a hráči se na palubovce pohybovali jako v polospánku, čemuž odpovídal i gólový projev. Jediný, kdo se zapotil, byl Vojta Hrachovina, který v bráně hasil nejednu akci dobře hrajících hostů. Bohužel, nepochytal vše, a tak nám Přerov nadělil šest fíků. Mohel tedy prohrává první zápas s Přerovem 0:6.

FBC Lipník 4:2

Po prvním zápase se zdálo, že mohelnické naděje jsou ztraceny. Uničov ve svém prvním špílu porazil Lipník, což znamenalo jediné, Mohel musí s Lipníkem urvat tři kuličky. Kluci to vzali zodpovědně a s vědomím důležitosti střetnutí měli měření sil ve svých rukou. Od začátku jsme byli na míčku a soupeř hrozil pouze z rychlých breakových situací. První slovo řekla Mohel, když si Ondřej Papuk ze soupeřů udělal slalom a poté předkládal do prázdné brány. Nahrávka ale adresáta nenašla, ovšem dobíhající hráč Lipníku si míček srazil do své sítě, 0:1. Minutu po našem gólu přišla lipenská střela z dálky, nepohlídaná dorážka a bylo vyrovnáno. Na začátku druhé třetiny se ale pomalu začalo rozjíždět trio šikovných mladších žáků, Kapl, Oplušil, Mekyska. Hned po třiceti dvou vteřinách druhého dějství vybojoval Opluštil míček, předložil Mekyskovi a ten zavěsil, 2:1. Pak jsme ale zase předvedli, jak moc se nadřeme na branku. Našeho neproměňování šancí využil Lipník a před koncem třetiny vyrovnal. Do závěrečné periody jsme šli s tím, že na hřišti musíme nechat vše. Od začátku jsme čekali, až nám to tam spadne, což se v polovině dvanáctiminutovky stalo. Opluštil využil špatného střídání Lipníka, rozehrál na volného Mekysku a ten se v zápase prosadil podruhé. O necelou minutu později po šikovné nahrávce od Paprska skóroval Košťál, a potvrdil tak naše vítězství 4:2.

I po vítězném tažení se ale nevědělo, jak vše dopadne. Čekalo se na poslední střetnutí Uničova. V závěrečném zápase kola však žlutočerní ztratili body s Hranicemi a v ligové tabulce jsme na tom tedy byli opět oba stejně. Konečné rozzuzlení přineslo až hodnocení vzájemného zápasu, který minule v Olomouci dopadl lépe pro Mohelnici, a tak prokluzujeme do pětky těch nejlepších! Těšíme se na spoustu kvalitních mačů, které nás výkonnostně posunou zase na vyšší úroveň. Gratulujeme, kluci!