Logo klubu
Skip to content

Starší žáci propadli. Z Prostějova jedou s prázdnou.


 Starší žáci   
 Zveřejněno 17.09.2019 22:46

Do sezónního boje se vydali i starší žáci pod novým trenérem Tomášem Pudilem. Kategorie otevírající hráčům bránu do velkého florbalu v neděli cestovala do Prostějova, kde se střetla se Šternberkem a s Olomoucí. Jak si kluci pod novým trenérem vedli? Pomohla týmu tvrdá letní příprava a množství zkušeností, které se hráč mužského A týmu Tom Pudil snaží svým svěřencům předat?

FBC Topgal Šternberk 0:12

V prvním utkání dne se Mohelnice utkala s obhájcem titulu z minulé sezóny. Tým z okresu Olomouc se minulý rok probojoval mezi florbalovou smetánku, tedy na Mistrovství České republiky starších žáků a bylo vidět, že ani letos nebude v soutěži outsiderem. Od první minuty na zaskočené mohelnické špílery vlétnul a uzmul si vedení, které až do konce nepustil. Mohelničtí byli jako opaření, samá nepřesnost, samá chyba. Šternberk hrál opravdu velice dobře, naši obranu deklasoval přesnými nahrávkami. Všechny soupeřovy góly byly krásně vykombinované, Šternberk vyhrál rozdílem třídy. Mohelničtí, snad trochu zaskočeni prvním ostrým startem v sezóně, nedokázali vsítit žádnou branky, a proto na světelné tabuli na konci mače svítilo hrozivé skóre 0:12. Škoda.

FBS Olomouc 0:7

Los soutěže si na nás v druhém utkání nachystal vicemistra minulého ročníku ligy. Olomoucké FBS nasadilo od samého začátku skvělé tempo hry, kterému jsme ale stačili, a tak byl na světě výborný, pohledný zápas. I když to konečný výsledek moc nenaznačuje, byli jsme do obrany daleko lepší než v prvním mači, hráli jsme s Olomoucí vyrovnané utkání. Příčinou svítící nuly v počtu gólů bylo veliké množství zahozených šancí, prostě jsme pálili jednu za druhou. Tvrdý špíl plný střetů na hranici pravidel zapříčiněných výškovými rozdíly mezi hráči obou celků tedy prohráváme 0:7.

Z turnaje si vezeme nula bodů a pořádný výprask. Nutno podotknout, že toto byli loňský vítěz a vicemistr ligy. Teď se stačí jen poučit z chyb, pořádně potrénovat a příště dovézt šest bodů! Držíme palce, bojujte, kluci!


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři