Starší žáci slaví své první body, v Prostějově porazili Lutín

Starší žáci
 Zveřejněno 14.10.2018 18:50

Starším žákům se v prvních zápasech ligových utkání moc nevedlo, ovšem na tréninku pilně trénovali a konečně si vybojovali první body do tabulky.

V neděli 14. 10. 2018 se kategorie starších žáků vydala do Prostějova, kde na ně čekal domácí tým. I přes to, že hra byla z počátku velmi vyrovnaná, psychika mohelnických hráčů sehrála svoji roli a nakonec celý zápas skončil debaklem 12:4 - výhrou pro Prostějov. Nezdařilý zápas však Mohelnice hodila za hlavu a do dalšího utkání nastoupila s čistou myslí (především komika týmu Lukáše J).

V dalším utkání tým FBC Tornádo Lutín zpočátku vedl o dvě branky, ale díky přesnému zásahu Radka Weidingera a poté Lukáše Bittnera se skóre začalo dorovnávat. Mohelničtí hráči si však soupeře opět nechali utéci o dvě branky a první třetina zápasu skončila 4:2 v náš neprospěch. Vše se začalo obracet až ve třetí třetině, kdy Ondřej Papuk dorovnal skóre na 5:5. Ráďa Weidinger opět skóroval a dostal tak Mohelnici do jednobrankového vedení. Svoji vedoucí pozici pojistil Ondra Papuk dalším úspěšným zásahem. Mohelnice však umí zdramatizovat konec utkání a zvednout nejen fanoušky, ale hlavně své trenéry, ze sedaček a zvýšit jim srdeční tep o 200%. Soupeř totiž proměnil gólovou situaci a stahoval daný náskok v poslední minutě zápasu. Velmi napínavý konec utkání nakonec skončil ve prospěch Mohelnice, a to výsledkem 7:6.

Starší žáci si tedy konečně přivezli domů 3 body. Gratulujeme a přejeme další florbalové úspěchy.