Stříbrná adventní neděle přinesla Áčku v Litovli 6 bodů a průběžné bronzové místo v Regionálce!

Muži A
 Zveřejněno 16.12.2018 22:34

Třetí adventní neděle patřila mužskému florbalu, konkrétně Regionální lize mužů, jejíž další turnaj se 16. prosince konal v Litovli. Naše mužské Áčko v tomto kole odehrálo 2 zápasy, konkrétně proti FBC VÁLEC Český Těšín a TJ Sokol Kostelec na Hané. Jak se chlapům zápasy vyvedly se dočtete již v následujících řádcích.

FBC VÁLEC Český Těšín 10:4

V prvním zápase jsme se střetli s Českým Těšínem, jehož hru jsme měli z prvního vzájemného mače dobře nastudovanou a očekávali jsme, že nám těšínští nenechají na hrací ploše ani centimetr místa navíc. Naše predikce byla správná, když na nás VÁLEC okamžitě po úvodním buly zatlačil a my rázem prohrávali o dvě branky, nutno říci, že druhá z nich byla vlastní. Po dvougólové facce jsme začali hrát svoji hru, kombinovali jsme a do přestávky jsme vsítili dva góly, oproti jednomu dalšímh do naší svatyně. Zbytek zápasu už byl v naší režii, když jsme přehráli Těšín v poměru 10:4 a připisujeme si 3 body do tabulky. Je však potřeba říci, že v našem herním projevu se střídala místa florbalová, pohledná, vytříbené oko fanouška lahodící, s místy čehosi, co se dalo identifikovat jako florbal pouze podle dvou branek a mantinelů na hrací ploše.

TJ Sokol Kostelec na Hané – HK 8:3

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti osmému týmu soutěže, Kostelci na Hané. V začátku mače jsme, jako již tradičně, zaspali, když ve třetí minutě po zbytečné chybě a úniku soupeře následoval faul Havelky, po němž bylo nařízeno trestné střílení. Exekutorovi z řad kosteleckých se však nájezd značně nepovedl, a proto nebyl pro našeho gólmana nebezpečný. Do konce třetiny se nám podařilo vstřelit 2 góly a kontrolovat utkání jak herně, tak výsledkově. V prvních minutách druhé části navýšil náskok Jirka Šincl. Další zajímavou situací periody byl neproměněný nájezd Navrátila, další 3 góly do sítě Kostelce a jedna trefa za záda našeho brankáře. Ve třetí třetině již Kostelec působil značně odevzdaným dojmem, a proto jsme zaznamenali ještě 2 úspěchy a další neproměněné trestné střílení, tentokrát z hole Vaňka, řečeného pro své rychlé nohy Forista. Kostelci se v půli periody podařilo ještě snížit, ale to už bylo z dění odpoledního zápasu vše. Konečný výsledek 8:3 pro mohelnické muže znamená šestikuličkový víkend a posun v tabulce ligy na třetí místo, hned za Domaslavice a Třinec.