Logo klubu
Skip to content

Stříbro! Dorostenci uzavírají sezónu v 2. lize dorostenců na konečném druhém místě!


 Dorost   
 Zveřejněno 07.04.2019 22:42

První pátek a sobota v měsíci dubnu znamenala pro mohelnické dorosty známý anglický ne týden, nýbrž anglických 24 hodin. Během pátku večer a soboty se totiž kluci a holka utkali hned se čtyřmi soupeři, kteří měli rozhodnout o konečném umístění našeho týmu v 2. lize dorostenců. Jak to celé dopadlo? To Vám představujeme pomocí tohoto článku.

SK K2 Prostějov 3:5

První domácí utkání hned v 18:00 na Mlýnské naši šviháci rozehráli s Prostějovem. Upřímně od zápasu týmů z první poloviny tabulky jsme čekali trošku více. Hra byla opatrná, pomalá a místy by se dalo i říci, že nepěkná. Zkrátka, ne všechna florbalová srdíčka v hale plesala. Do utkání vstoupili lépe domácí, a to přesně v čase 9:49, kdy skóroval Weidinger. Druhá třetina nabídla obrat v zápase, o což se postaral Prostějov třemi rychlými brankami. Mohelnice ovšem nevěšela hlavu a během necelé minuty s okresním městem srovnala krok. Poslední perioda se svým průběhem nijak nevymykala těm dvoum předchozím. Prostějov si hned na počátku dějství uzmul vedení zpět, jež dokázal v čase 34:49 ještě navýšit. Prohra 3:5 pro naše plejery při pomyšlení na druhé místo v tabulce znamenala nutnost bodovat v následujících zápasech, a to alespoň 6 kuličkami. Předvedená hra, jak již bylo zmíněno, byla pod úrovní. Od našeho dorosteneckého týmů hrajícího v takto prestižní soutěži bychom totiž čekali o malinko více. Naprosto čestně musíme přiznat, že dnes byl Prostějov tím lepším týmem. My ale nevěšíme hlavy a poctivě zrelaxujeme, protože za pár hodin nás čeká další utkání, a to se Šternberkem.

Fbc Topgal Šternberk Rookies 3:2

Ranní zápas se Šternberkem byla už jinačí káva. Oproti mači s Prostějovem tahle káva byla o dost silnější a sladší. Naspeedovaným Mohelničákům však rychle spadnul hřebínek, když už v čase 2:05 prohrávali. To totiž skrytá střela překvapila Hampla, a ten reagoval už jen intuitivně, což bohužel nevyšlo, 0:1. Hned v úvodu druhé třetiny Weiss uklidil po protečované bombě míček za Vorálkova záda a bylo vyrovnáno. Celou druhou třetinu se hra přelévala nahoru a dolů, brankáři obou celků předváděli skvělé zákroky a celkově se obraz hry zase o kousek zvedl. Když v čase 21:45 Weiss střelou na zadní otočil zápas, všech 26 platících diváků šílelo. Třetí třetina začala parádním zákrokem Hampla, který v mohelnické přesilovce zastavil unikajícího forwarda Šternberka. Pak ale přišla přesilovka hostí, kterou v čase 30:31 využil Matěj Tomajko, když po skákavém crossu usměrnil z první míček za gólošova záda. Pak ale tentýž hráč zahrál vysokou holí, a proto si šel po právu odpočinout na trestnou lavici. Čas 33:40, jen něco málo přes dvě minuty do konce klání, Mohel ždímá v přesilovce čtveřici šternberských statečných v jejich obranném pásmu. Jakub Weiss si bere míček a bez váhání uzavírá hattrick, mohelnická radost, čepice na palubovce, 3:2 pro Mohel. A to bylo ze zápasu vše, Mohel z něj po výhře 3:2 bere 3 body, super práce!

FBC ZŠ Uničov 1:10

A pak přišel zápas z úplně jiného soudku. Proti unaveným mohelnickým statečným stál tým vedoucí, Uničov. Frajeři z nedalekého města kráčeli ligou bez prohry a tuto bilanci nechtěli měnit ani dnes. To bylo vidět hned ze začátku špílku, kdy soupeř v čase 1:07 zvyšoval na 0:3. Nedůslednost, osobní chyby, únava, lepší herní projev uničovských plejerů, to vše způsobilo stav po 1. třetině, ten byl 0:6. I po dobu druhé a třetí třetiny Uničov na hřišťi dominoval, držel většinu času míček a naše hráče přehrával. Jediným čestným úspěchem byla trefa Weisse, nutno dodat, že výstavní. Celkové rozhřešení bylo až kruté, debakl 1:10. Je třeba ale přiznat, že Uničov hrál úplně jiný florbal, vyhrál rozdílem třídy a pohár pro vítěze soutěže mu patří po právu.

FBC Vikýřovice 17:3

Sezónu naši dorostenci uzavřeli zápasem s Vikýřovicemi. Tento poměrně mladý tým zatím statečně sbírá své florbalové zkušenosti, což se podepisuje i na jeho pozici v tabulce. Zašumperská vesnice s asi 2400 obyvateli totiž uzavírá tabulku 2. ligy dorostenců. Utkání bylo celou dobu v našich rukou. Po většinu času jsme drželi míček a poslední střetnutí sezóny jsme si užívali. Celkově se nám podařilo nastřílet 17 branek. I Vikýřovičtí zaznamenali přesné zásahy, konkrétně tři, což holkám a klukům hrajícím tento krásný sport za tento tým s obrovským nadšením a zápalem udělalo obrovskou radost. Zápas se tedy odehrál v přátelském duchu s konečným výsledkem 17:3.

Mohelnice tedy sezónu uzavírá na krásném druhém místě hned za Uničovem. Děkujeme všem, kteří se podíleli na chodu tohoto výhrostroje. Ať už trenérům, vedení, rodičům, či samotným hráčům, zkrátka všem, co mají s touto super partou co do činění. Kluci a holka totiž prohráli za celý ročník jen třikrát, a to už svědčí o kvalitě manšaftu. Za celou sezónu ještě jednou děkujeme!


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři