Logo klubu
Skip to content

Únorový program Mohelnici přinesl přesně poloviční bilanci v úspěšnosti utkání


 FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 01.03.2019 17:52

V nejkratším měsíci roku naše čtyři nejstarší kategorie odehráli jedenáct zápasů s celkovou bilancí pěti výher, jedné remízy a pěti proher. Nejúspěšnější kategorií byli muži A a dorostenci, kteří ve svých zápasech v únoru ani jednou nezaváhali.

Mužský A tým měl poněkud volnější program, protože naše chlapi v únoru čekal jen jeden výjezd, a to do Třince, odkud s přehledem dovezli 6 bodů. V prvním zápase jsme se utkali s FBC Letkou Netopýři B, kterou jsme zvládli porazit těsným poměrem 5:4. Druhý zápas, už v o poznání pomalejším tempu, nám po výhře 14:3 nad rezervou Přerova přinesl další 3 body do tabulky. Naše vlajková kategorie je tedy po 16 zápasech na druhém místě Regionální ligy mužů jen o vzájemný zápas nad třetími Domaslavicemi. Udržíme druhou příčku v soutěži? Pevně věříme, že ano!

Rezerva měla v únoru před sebou také dva zápasy, ovšem své souboje zvládnout nedokázala. Tým, balancující nad hranou sestupu, odjel do Lipníka posílený o lajnu smíšenou z juniorů a mužů A. Bohužel ani tato sestava nestačila na IBK Bisons Přerov, kterým jsme podlehli 4:6. Ve druhém zápase s SK K2 Prostějovem B jsme také nebyli úspěšní a odvezli jsme si domů výslednou prohru 6:11. Jak se chlapi poperou o záchranu v Olomoucké lize mužů? Udrží soutěž, či spadnou níže? To se dozvíme již v následujících týdnech, kdy celá liga vyvrcholí.

Nejvíce vytíženou kategorií byli junioři. Ti za celý únor stihli šest zápasů, bohužel však se zápornou bilancí tří proher, jedné remízy a jen dvou výher. Nepěknou sérii započali v Olomouci, kde nestačili na FBC ČPP Bystroň group Ostrava B poměrem 5:7, a potom podlehli outsiderovi zápasu, FBC Přerovu, 2:5. Sérii proher kluci prolomili až v Litovli, kde si vyšlápli na poslední Horní Suchou, kterou deklasovali 15:2. Druhý zápas proti prvnímu Uničovu byl už v režii našeho rivala. Lépe hrající Uničov nás nakonec přetlačil 1:7. Chuť si juniorské mužstvo spravilo až v Horní Suché, kde nejprve senzačně otočilo zápas s 1. MVILem Ostrava a vyhrálo 6:4, a potom připsalo bod za smolnou remízu se Šternberkem 4:4. Po náročném únoru tedy tým pod vedením Toma Dokoupila v 2. lize juniorů okupuje sedmou pozici s dvaceti body.

Dorostenci se v únoru na zápasovou palubovku vrhli jen jednou, a to proti Lipníku. V hektickém zápase jsme měli navrch, tudíž po výhře 4:3 připisujeme 3 body do tabulky 2. ligy dorostenců, ve které se naše mužstvo nachází na čtvrté pozici jen kvůli menšímu počtu odehraných zápasů. Zvládnou naši mlaďáci vyšvihnout mohelnickou vlajku výše? To uvidíme v následujících týdnech.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři