V Divizi stále neporaženi! Áčko porazilo Vysoké Mýto vysoko!

Muži A
 Zveřejněno 07.10.2019 18:01

Sobotní den plný florbalu zakončili muži, kteří na domácí palubovce přivítali Vysoké Mýto. Mužstvo z Čech s bilancí prohry a výhry si na Mlýnskou určitě nepřijelo odevzdaně odchodit 60 minut. Oba týmy do zápasu vstoupili s vervou a výsledkem byl zajímavý zápas.

FTC Vysoké Mýto 12:4

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu. Mýto dokázalo mohelnické špílery na několik chvil zavřít do jejich obranného pásma a vytěžit ze šancí maximum. Ve třetí minutě po pohledné, a hlavně nečekané, nahrávce okolo tyčky se hostující Pavlák nemýlil, 0:1. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat, a to, když si Nejezchleba ve spolupráci s Hellerem vyměnili míček. První jmenovaný pak z otočky málem protrhnul brankovou síť, 1:1. Další minuty už vyzněly vyrovnaně, obě mužstva si vytvářela šance, které ale brankáři obou celků likvidovali. V polovině úvodní dvacetiminutovky se ale Mohelnice přece jenom dokázala prosadit. Šincl ze své čarovné zahrádky vytáhl luxusní šibenici, kterou nedal gólmanovi Mýta šanci, 2:1. Po sérii vyloučení a skvělých zákrocích brankáře FTC jsme konečně dokázali zvýšit. Nejprve z přesilovky pálil Nejezchleba, potom se ranou od modré prosadil i Dokoupil. Do druhé třetiny jsme nastoupili s vervou a odhodláni udržet tempo střídání i vedení v zápase. Během necelé jedné minuty jsme zvládli vstřelit 3 branky, což v konečném důsledku rozhodlo zápas. V čase 24:46 vsítil i Šalda a bylo to 8:1. Po osmé brance se Mýto vzpamatovalo, začalo napadat naši rozehrávku a kombinovat v našem obranném pásmu, ovšem bez úspěchu. Výsledkem byla jen další branka Šincla. Ve třetí třetině Mohelnice polevila a zápas se z její strany jen dohrával. Lepším týmem v poslední části bylo rozhodně Mýto, což se projevilo i na gólovém účtu, Mýto dokázalo vstřelit tři branky. Na to jsme ovšem dokázali odpovědět stejným počtem. Soupeře jsme nakonec přestříleli 37:27. Konečný výsledek tedy hovoří jasně, 12:4 pro Severomoravany. Děkujeme soupeři za fér zápas a musíme přiznat, že právě Mýto bylo zatím nejkvalitnějším soupeřem, s kterým jsme v Divizi D změřili síly. Paradoxem zůstává, že jsme zápas zvládli nejvyšším brankovým rozdílem ze všech čtyřech odehraných mačů. Poděkování patří i mohelnickým hráčům, již předvedli dobrý výkon a po právu připisují 3 body. Díky vyjadřujeme i rozhodčím, pořadatelům i fanouškům. Ti přišli v počtu 73 vytvořit neopakovatelnou atmosféru, díky níž jsme dokráčeli ke 3 bodům. Skvěle! Hráčem utkání ze strany Mohelnice byl zvolen Jirka Šincl, který s pěti kanadskými body a kapitánskou páskou dovedl tým k vítězství. Gratulujeme Jirko a přejeme Ti, ať si pochutnáš na obdržených perníčcích.

Vyjádření člena mohelnického realizačního týmu Radima Lukase:

„Jsme rádi, že jsme dnešní utkání s nádechem derby zvládli. V poslední třetině jsme lehce polevili a zápas v klidu dohráli. Soupeři děkujeme za férové utkání a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny.“