Logo klubu
Skip to content

V listopadu mohelnický florbal sázel nejen góly, ale i stromy.


 FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 02.12.2018 20:11

Uplynulý měsíc listopad přinesl pro nejstarší mohelnické kategorie 13 zápasů s nepříznivou bilancí 4 výher, 3 remíz a 6 proher. Dle mého názoru však všechny kategorie za své snažení zasloužili větší bodové ohodnocení, než je celkový zisk 15 bodů z 36 možných.

Mužský A tým, bojující o postup do vyšší soutěže, si cestu za Divizí poněkud zkomplikoval, když na turnaji v Kostelci na Hané sice porazil Přerov B 7:3, ale potom nedokázal přetlačit Český Tešín a prohrál v poměru 3:4. V druhém listopadovém dvojzápase v dalekém Třinci se chlapi utkali s lídrem soutěže, FBC Osiiko Třinec, který se na naše borce velmi dobře připravil, a i proto se nám nepodařilo zápas překlopit na naši stranu. Druhý zápas s rezervou ostravské Letky dopadl podobně. Po prohře 5:6 a 6:7 z Třince muži bodový zisk nepřivezli. Se 13 body z 8 zápasů nám tedy patří 4. místo v Regionální lize mužů.

Chlapskému B tým, který není jenom chlapský, protože v něm působí i jedna žena, naše reportérka a hráčka Klára Strupková, se opět nezadařilo. Herně sice krásné zápasy proti IBK Bisons Přerov, FBC TJ TATRAN LITOVEL a FBC Playmakers Prostějov jsme ale nepřetavili v bodový zisk. Po prohrách 4:7, 1:6 a těsně 5:6 je naše rezerva se 3 body stále na posledním, 11. místě, tabulky Olomoucké ligy mužů. Dámu a pány však musíme pochválit, protože se na tréninky rozhodně nechodí jen vyprdět, ale nechávají na hřišti vše, což se projevuje i v předvedené hře. Doufáme proto, že se usilí brzy promění i v bodový zisk.

Junioři, hrající 2. ligu juniorů, podobně jako muži cestovali směrem na východ, aby se utkali s vedoucím týmem celé soutěže. V Horní Suché kluci odehráli parádní zápas proti prvnímu celku ligy, proti 1. MVILu Ostrava, jenž bohužel pro mohelnické barvy neskončil vítězně. V druhém zápase jsme se utkali s domácí Horní Suchou. Po prohře 5:6 a výhře 9:6 náš juniorský tým stráví Vánoce na 5. místě s 12 body.

I v dorostenecké kategorii mají mohelnické barvy zastoupení, a to konkrétně v 2. lize dorostenců. Tento tým nám v listopadu udělal asi největší radost. Od začátku roku holky a kluci drží neporazitelnost, díky které se v tabulce soutěže nachází na 3. místě jen 4 body za vedoucím Uničovem. Po domácí remíze s Prostějovem 1:1, výhře nad Olomoucí B 5:0, remíze se silným Přerovem 1:1 a výhře nad Hranicemi 4:0 musíme před celým týmem tak zvaně smeknout. Dobrá práce, jen tak dál!

V listopadu naši hráči a hráčky neválčili jen s míčky a hokejkami na palubovkách, ale i s rýči a lopatami v hlíně. Mohelnický florbal si totiž rozhodl adoptovat klubový strom, a tím podpořit spolek Sturm. Slavnostní výsadba proběhla v pátek 16. listopadu ve 14 hodin, když se lopatů a rýčů chopili nejen hráči a hráčky, ale i funkcionáři florbalového klubu. Oním stromem je platan javorolistý, jehož růst můžete pozorovat v ulici Na Zámečku v Mohelnici. Našeho nového člena klubu, FBC Platan, vítáme na světě a přejeme mu, aby se mu dařilo alespoň stejně dobře, jako našemu klubu.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři