Výhra a prohra. To je bilance na domácím turnaji našich juníků

Junioři
 Zveřejněno 10.03.2019 20:41

Sobotní propršený den nabídl na Mlýnské turnaj 2. ligy juniorů. Mohelničtí junioři se na své palubovce střetli s Olomoucí, a potom s Přerovem. Jejich počínání shrneme v tomto článku se vší parádou, protože kluci rozhodně neudělali ostudu.

FBS Olomouc 3:4

K prvnímu zápasu nám los přiřkl tradičního rivala, olomoucké FBS. Špíl, na který i přes jeho brzký ranní start zavítalo krásných 36 diváků, nabídl pohledný florbal plný rychlých akcí i tvrdých soubojů na hranici pravidel. Do zápasu vstoupila lépe Olomouc, když už ve čtvrté minutě dokázala ze zakryté střely skórovat. Celá první třetina se nesla v duchu vyrovnaného souboje, nechybělo spoustu skvělých zákroků gólmanů, ale také parádní výkony u zapisovatelského stolečku, když pořadatelé perfektně komentovali dění před sebou, což i divákům, kteří tu nemohli být s námi, přineslo skvělý zážitek před monitory svých počítačů při čtení onlinu. Do druhé periody jsme vstoupili zase lépe my, protože si nejprve Sedmera přehodil míček na forhand a zavěsil, pak se Kája Brulík po neskutečném pasu od Navrátila trefil přesně, a nakonec znovu Sedmera střelou pod ruku navýšil náskok na 3:1. Do poslední části ale trenér Olomouce svým svěřencům naordinoval zrychlit otáčky hry, což se projevilo na skóre. Olomouc nás zamkla v našem obranném pásmu a my věděli, že je zle. I přes parádní výkon Honzy Hampla v bráně, jenž dnes v kase předváděl florbalové galapředstavení, se našlo pár střel, na které byl náš Mlaďák v masce krátký. V čase 30:55 totiž olomoucký plejer mířil po crossu přesně, přesně vedle brány, kde naneštěstí stál mohelnický obránce a střelu si smolně srazil do své brány. Třetí gólová akce Olomouce vznikla kvůli nedůrazu v brankovišti a čtvrtá přesná trefa po střele nepokrytého hráče v předbrankovém prostoru. Do posledních minut jsme dali všechno, bojovali jsme a lítali po hřišti jako draci, bohužel to ale nevyšlo a my se před Olomoucí musíme sklonit, a to v poměru 3:4. Za předvedený výkon se ale vůbec nemusíme stydět. Zápas byl pohledný, energický, tvrdý a vyrovnaný, rozhodovaly maličkosti.

FBC Přerov 3:2

Druhý zápas, který na mohelnickou Mekku florbalu přilákal skvělých 60 diváků, se nesl ve stejném duchu. Podobný soupeř, podobný průběh. Takticky i technicky na vysoké úrovni hrající Přerov společně s námi vytvářel utkání, na něž se opravdu dalo koukat. Střetnutí začalo naprosto stejně jako to proti Olomouci. Hrubka v obraně a vedení soupeře. V dalších minutách měl zase co dělat pisatel onlinu, protože jak Přerov, tak Mohelnice svými kombinacemi tento zápas opravdu zdobili. Od Puďovy klávesnice u zapisovatelského stolečku se tedy jen kouřilo, kapitán A týmu za počítačem sepisoval doslova romány. Druhou periody jsme zahájili lépe než soupeř, protože na křídle hrající Navrátil překvapil brankáře hostí střelou mezi nohy, čímž otevřel gólový zápis na naší straně, 1:1. Spousty dalších neskutečných akcí a famózních zákroků brankářů byly dnes opravdu na denním pořádku. Když na počátku třetí části dával Přerov na 2:1, tak uklidnil hru a nechal tvořit jen domácí manšaft. Mohelničtí bušili na přerovská vrata marně, dokud si přesně 113 vteřin před koncem náš trenér nevybral čas na poradu. Z jeho úst pak v kolečku hráčů zazněl pokyn: „Potřebuju pět hráčů, co to tam za dvě minuty dvakrát dostanou.“ Na hřiště proto po pokřiku vyběhli Havelka, Špička, Heller, Navrátil a Bizek. Za půl minuty se otřásla hala v základech poprvé, to totiž po tlaku Navrátil propálil brankáře hostí. Opět po zemi a znovu mezi nohy. Fanoušci se ještě ani nestačili uklidnit a mohli jásat znovu. Hrdina dneška, Havelka, tvrdou střelou donutil gólmana k nejistému zákroku, díky kterému se míček vynesl vysoko ke stropu haly, a potom zapadl za nic netušícího góloše Přerova. Soupeř to už pak jen zkoušel v šesti, ale skálopevnou obranu neprolomil. Po výhře 3:2 si tedy ze zápasu odnášíme nejen 3 body, ale také dobrý pocit z dnešní předvedené hry, která se všem platícím divákům v hale musela opravdu líbit!