Logo klubu
Skip to content

Xmas cup 2019 přinesl napínavé souboje, ale i radost ze hry. Vítězové byli všichni!


 FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 30.12.2019 12:17

Třetí svátek vánoční. Ano, i tak se dá nazvat již tradiční vánoční florbalový turnaj pořádaný klubem FBC Mohelnice pro své hráče, hráčky, rodiče, trenéry a funkcionáře. Jako každý rok, tak i letos se Xmas cup dělil na dvě části, dopolední pro děti, odpolední pro starší hráče.

V dopoledních hodinách své místo na Mlýnské měli děti, jejich rodiče a trenéři. Od rána se na dvou hřištích odehrávali souboje v přátelském duchu, v bufetu se jedlo, hudba hrála. V každém z několika na místě utvořených týmů nechyběli hráči kategorií od přípravky až po starší žáky, jejich rodiče a trenéři. Celým turnajem nás provázel hlas moderátora, který nakonec vyhlásil i celkového vítěze. O pořadí ale tentokrát vůbec nešlo. Dnes se hrálo pro čistou radost z florbalu a pro utužení klubových vztahů. A nejenom proto si Xmas cup junior 2019 všichni účastníci náležitě užili.

Odpolední a večerní fáze byla ve znamení seniorských kategorií. Hráči dorostenců, juniorů, mužů A i B společně s trenéry a vedením klubu byli losem rozřazeni do čtyř týmů. V každém z nich nechyběla žádná z výše uvedených kategorií, a proto mohl zvítězit kdokoliv. Základní skupinu vyhráli Delfíni, a proto se v semifinále utkali s prohercem skupinových bojů, s Kráskami. Utkání dopadlo jasně, Delfíni urvali postup rozdílem pěti branek a mohli se chystat na finále. Druhé semifinále už bylo napínavější. Třetí Kachní sprcha si to rozdala s druhým FBC Here for Beer. Mač musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých díky Bažovi a Šinymu uspěli Kachňáci. Here for Beer tedy společně s Kráskami končí na děleném bronzovém místě a už konečně mohou na beer, které bylo pro hráče připraveno v bufetu. Dalším lákadlem byly řízky, klobásy a nepřeberné množství cukroví, což všem přišlo vhod. Ve finále se tedy střetla Kachní sprcha a Delfíni. Kachní sprcha dominovala, a tak si odnáší i celkové prvenství. Nejlepším střelcem turnaje byl devítigólový Matěj Matyáš Říza Bizek z týmu FBC Here for Beer. Vítězové ale byli všichni, protože utužili klubové vztahy a turnaj si užili. Užili si nejenom turnaj, ale i poturnajovou party v našem bufetě či v jiných restauračních zařízeních. Tak tedy sportu zdar a florbalu zvlášť.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři