Logo klubu
Skip to content

Z Horní Suché vezeme 4 body po výhře nad MVILem a remíze se Šternberkem


 Junioři   
 Zveřejněno 24.02.2019 20:42

V neděli, 24. ledna, se náš juniorský manšaft vydal na turnaj do Horní Suché. Junioři nažhaveni na prestižní soupeře z 2. ligy juniorů už nemohli dospat, a proto museli spánkový deficit vyřešit po cestě v Bobíkovi, tedy v naší dodávce, v níž na zápasy cestujeme. Téměř nejsilnější sestava, kterou mohl trenér Dokoupil nabídnout, přicestovala do Horní Suché krásně vyspinkaná a připravená na přetěžké špílky. Ten, kdo dnes chyběl, byl trenér Tom Dokoupil, který tou dobou již brázdil rakouské dálnice na cestě za kvalitním polyžováníčkem. Jeho roli však zastoupil Radim Lukas, jenž svými trenérskými tahy zaujal oko nejednoho diváka. Tímto mu za odtrénovaný i odřízený turnaj děkujeme.

1. MVIL Ostrava 6:4

Prvním soupeřem nám byl 1. MVIL Ostrava ještě před víkendem pohybující se na druhé příčce soutěže. Kluci s ostravským týmem hráli vyrovnaný zápas plný pohledných akcí, zkrátka v kvalitě staré dobré 2. ligy juniorů. Hned v úvodu jsme však po přesilové hře a obrovském kiksu v obraně prohrávali 0:2. Potom přišla rychlá smršť z mohelnických holí, když nejprve snižoval nekompromisním volejem Sedmera, a potom parádní akcí zakončenou vymetením víčka Heller. Před koncem druhé třetiny se nám po rozebrání obrany soupeře podařilo utrhnout vedení na svou strany, protože Bizek se po nabídnutém krosu nemýlil. Třetí třetina pak patřila nám. Sedmera navyšoval na 4:2, ovšem poté přišlo snížení. Záhy na to naštěstí Sedmera dokonal hattrick, 5:3 v náš prospěch. Při soupeřově hře bez brankáře ještě dokázal Brulík přidal šestou trefu na naše konto. MVIL pak už jen 4 vteřiny před koncem symbolicky upravoval na 6:4, což pro nás z těžkého, ovšem pohledného zápasu, znamená 3 body do tabulky soutěže. Nutno podotknout, že jsme z předvedené hry měli radost, zápas potěšil oko fanoušků i překvapil bookmakery, protože MVIL byl v tomto klání mírným favoritem.

Fbc Excalibur Šternberk 4:4

V tomto zápase nám 2. liga juniorů ukázala i svou odvrácenou tvář. Namlsaní kvalitním zápasem s MVILem jsme nastoupili proti Šternberku v domnění, že se v tomto zápase utkáme s běhavým soupeřem tvořícím hru. Šternberk měl ovšem od svého trenéra naordinovanou jinou taktiku, poctivě zavíral střed hřiště na své polovině, nahazoval míčky a čekal na naše chyby. Ty bohužel přišly, a tak se soupeř z mála protiútoků dokázal prosadit. Za zmínku stojí ještě míra nedovolených zákroků, když hřiště někdy spíše z obou stran připomínalo středověké souboje rytířů, či husitské války. Prostě jsme se mydlili hlava nehlava. V celém zápase jsme nedokázali odskočit na rozdíl více než jedné branky, což nás v konečném důsledku stálo 2 body navíc. Když Šternberk srovnal na 3:3, ještě se nám podařilo vedení překlopit zpět na naši stranu. Soupeř bohužel ale 48 vteřin před koncem ze standardní situace dokázal srovnat, a my proto bereme z protrápeného zápasu jen bod. Z Horní Suché tedy vezeme 4 body a v tabulce se usidlujeme na sedmém místě, zklamání z protrápeného zápasu ale nezastíráme.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři