Začarovaná juniorka opět bez bodu. Nestačila na Ostravu ani Přerov

Junioři
 Zveřejněno 05.02.2019 20:06

V neděli 3. února se náš juniorský tým vydal do Olomouce, aby se zde střetnul s rezervou ČPP Ostravy a s Přerovem. V obou zápasech bylo naše mužstvo favoritem a rozhodně mohlo pomýšlet na šestibodový příděl z tohoto dvojzápasu. Jak nakonec oba mače dopadli se dočtete v následujících řádcích.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B 5:7

V prvním utkání, které bylo netradiční už svým začátkem, když se úvodní buly konalo až ve čtyři hodiny odpoledne, nás čekal celek z Ostravy. Ostravští do Olomouce odcestovali pouze v sedmi hráčích do pole, ale jejich početní deficit nebyl znát. I přes bouřlivou podporu z publika od hráčů a hráček mužského týmu a jejich rodinných příslušníků se našim nedařilo dostat zápas pod kontrolu. Předváděli jsme sice krásnou hru plnou individuálních i týmových akcí, ale naši nedůslednost v obraně dokázal soupeř nemilosrdně trestat. V první třetině nás naštěstí potrestal jen jednou, když si v čase 6:02 Ostrava poradila s našim brankářem poprvé. Ve druhé třetinu jsme konečně překlopili zápas na svou stranu, když se prosadil Havelka, Sedmera a Špička. Vyrovnání na sebe bohužel nedalo dlouho čekat a klakson oznamující konec druhé třetiny se rozezněl ve chvíli, kdy na světelné tabuli svítil stav 3:3. Třetí perioda byla z naší strany už příliš hektická, soupeře jsme sice přehrávali, ale on nám hrozil z rychlých breaků, které dokázal využívat až do takové míry, že nám odskočil na rozdíl dvou branek. My jsme vždy dokázali snížili ztrátu na rozdíl jediné trefy, ale okamžitě jsme znovu inkasovali. Konečný výsledek 5:7 pro nás tedy znamená propad tabulkou směrem dolů. S předvedenou hrou můžeme být spokojeni, ovšem vinou individuálních hrubek, na kterých je třeba zapracovat, to dnes na body nestačilo.

FBC Přerov 2:5

Do druhého zápasu jsme vstupovali v roli jasného favorita. Přerov, hrající podobným kombinačním a systémovým stylem jako my, na nás v tabulce ztrácel 9 bodů a pro udržení 2. ligy s námi potřeboval nutně bodovat. No, a to se přerovským plejerům podařilo. Vyrovnaný, rychlý zápas plný osobních soubojů a pohledných akcí vyšel totiž lépe Přerovu, protože byl z naší strany opět plný individuálních chyb a neproměňování jasných gólových šancí. V utkání jsme sice vedli už 2:0, ale náskok jsme ve třetí třetině ztratili a už jsme jeli z pomyslného kopce dolů. Třetí část totiž Přerov zvládl mistrně a zaslouženě si z utkání po výhře 5:2 připisuje tři body. My tedy po dvou zápasech stále zůstáváme bodově na suchu a propadáme se tabulkou až na osmou příčku. Tvrdá lekce, kterou naši florbalisté dostali, snad přinese ovoce hned do dalšího týdne, kdy naši juniorku čeká další porce zápasů. Podaří se nám prolomit hrozivou bilanci? Rok 2019 je bohužel pro naše juniory prozatím zakletý, protože ze čtyř utkání si do tabulky soutěže za remízu s Kopřivnicí připsali pouze 1 bod.