Logo klubu
Skip to content

Klub

Základní info

Jsme mohelnický florbalový klub s kompletní mužskou věkovou strukturou.

Založení našeho spolku se datuje do roku 2003, letos jsme tak oslavili 17 let existence. Od svého vzniku jsme si prošli vskutku dynamickým rozvojem - od party kamaradů, která si chodí začutat nový a tajuplný sport do tělocvičny na ZŠ Masarykova, až po organizaci sdružující více než 300 aktivních členů, jenž zajišťuje soutěžní utkání nebo tréninkové jednotky skoro každý den.

 Více o historii a rozvoji klubu si můžete přečíst na stránce Historie.

Toto všechno bychom nedokázali bez podpory partnerů, sponzorů, Olomouckého kraje, ale hlavně nic z toho bychom nezvládli bez podpory našeho krásného rodného města Mohelnice, jehož barvy hrdě hájíme. Na tomto místě tak velice děkujeme vedení města za finanční a materiální podporu a také všem mohelnickým spoluobčanům za diváckou podporu.

Město Mohelnice

Mohelnice je město v Olomouckém kraji, žije zde přibližině 10 tisíc obyvatel. Nachází se v úrodné kotlině (Mohelnická brázda) obklopené ze tří světových stran horami (Hrubý Jeseník, Zábřežská vrchovina), kterou protéká řeka Morava.

Díky těmto příznivým podmínkám zde existovalo osídlení již od pravěku a Mohelnice byla i postupem doby důležitým městem v rámci regionu. Ve středověku město patřilo k centrům obchodu, dnes je město významné kromě svého průmyslu (Hella Autotechnik, Siemens) především jako důležitý dopravní uzel. Koná se zde každoročně také řada kulturních, společenských a sportovních akcí, které příznivě podporují také turistický ruch. Součástí obce je sedm místních částí a Mohelnice je také centrem Svazku obcí mikroregionu Mohelnicka.

 Zdroj textu a více informací na wikipedii. Zdrojem fotografií jsou stránky města Mohelnice.

Hlavní partneři

Partneři